XXII Niedziela Zwykła

28-08-2016r
 1. Dzisiaj nabożeństwo do św. Zygmunta Gorazdowskiego połączone z ucałowaniem Jego relikwii o godz. 1815 – serdecznie zapraszamy. Dzisiaj także po raz ostatni na wakacjach msza święta niedzielna o godz. 1900, od następnej niedzieli msza popołudniowa o godz. 1700.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Czystej. Dziękujemy Siostrom z Róży św. Kingi za ofiarę złożoną na potrzeby Kościoła.
 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity pracę duszpasterską w naszej parafii zakończyli: ks. Grzegorz Staszczak oraz ks. Krzysztof Szczepański. Dziękując za ich dotychczasową posługę życzymy im obfitego Bożego błogosławieństwa. Równocześnie witamy w naszej wspólnocie nowych księży wikariuszy: ks. Jerzego Bartoszka, który przybył do nas z Przeworska oraz ks. Ireneusza Drewniaka, który ostatnio pracował w Krośnie – życzymy naszym nowym kapłanom darów Ducha Świętego, opieki MB oraz wszelkiej pomyślności w pracy duszpasterskiej w naszej parafii – Szczęść Boże!
 1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
 1. 1 września (tj. w czwartek) rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników naszych szkół na mszę świętą o godz. 800 podczas której wspólnie będziemy się modlić o błogosławieństwo i pomyślność w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • nabożeństwo Pierwszoczwartkowe o godz. 1730.
 • w Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Możliwość skorzystania ze spowiedzi zarówno rano i wieczorem. Dodatkowa msza święta o godz. 1600 a nabożeństwo Pierwszopiątkowe o godz. 1730.
 • w Pierwszą Sobotę Miesiąca msza wieczorna o godz. 1800 a po niej kolejna w tym roku Procesja Fatimska – tym razem udajemy się na ulicę Kiczury. Pójdziemy ulicami JP II, Sadową i Kiczury.
 1. Stowarzyszenie „Pomoc Rodzinie” im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w następną niedzielą (4 września) od godz. 1400 organizuje na terenie Skansenu Piknik Rodzinny. Przewidziane jest wiele atrakcji a zebrane podczas pikniku środki przeznaczone zostaną na remont Domu Samotnej Matki. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny.
 1. Do końca wakacji trwa akcja: „Tornister pełen uśmiechu” prosimy o składanie plecaków oraz przyborów szkolnych w zakrystii, kancelarii czy do pojemników, które znajdują się przy drzwiach świątyni. Za zrozumienie i okazaną pomoc w imieniu potrzebujących dzieci składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Moja ciocia jest w niebie”artykuł poświęcony bł. Matce Teresie z Kalkuty, której kanonizacja odbędzie się 4 września i będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Miłosierdzia.

Intencje zbiorowe:

Od 1 września msze święte gregoriańskie
za śp. +Halinę Liszka oraz śp. +Mariana Stasickiego.

+Ryszard Kowalczyk – od pracowników Przychodni przy ul. Jana Pawła II
31.08 – godz. 630.

+Stanisława Młynarska – od koleżanek i kolegów z pracy córki ze STOMILU
1.09 – godz. 1800.

+Janina Sowa – od sąsiadów z klatki
4.09 – godz. 1000.

 Pomódlmy się w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

27 sierpnia 2016|