Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego 19/05/2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Z NIEDZIELI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 roku.

 1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, zaś o godz. 17.00 Msza Święta.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli na budowę naszych organów. Na rynku sanockim o godz. 18.00 koncert ”Rozpaleni Duchem”.
 3. Jutro Święto Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych. Rano o godz. 6.30 następna Msza Święta z kazaniem o godz. 7.00. Przed południem Msza Święta o godz. 10.00 z kazaniem. Po południu o 16.30 nabożeństwo majowe, a o 18.00 Msza Święta.
 4. We wtorek tradycyjnie Nowenna do św. Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań.
 5. W środę 22 maja czcimy św. Ritę. Po Mszy Świętej popołudniowej nabożeństwo do św. Rity połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przynosimy róże, bądź nabywamy je w kościele.
 6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Króla Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte jak w każdy dzień. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy uczniów klas VI SP 4 i SP 9, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby uczniowie zabrali ze sobą indeksy formacji katolickiej. Uczniowie podczas Mszy św. zajmują miejsca w pierwszych ławkach.
 7. W piątek wspomnienie NMP Wspomożenie Wiernych. Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych od godziny: 16.00 do godz. 17.30.
 8. W najbliższą sobotę 25 maja, zapraszamy na koncert maryjny z racji dnia matki. Koncert w  wykonaniu chóru z Jarosławia, będzie połączony z majówką i rozpocznie się od godz. 17:00.
 9. W najbliższą niedzielę w naszej parafii I Komunia Święta na Mszy Świętej o godz. 11.30. Po południu tradycyjnie majówka i Msza Święta o godz. 17.00.
 10. Składka z przyszłej niedzieli na malowanie dachu na plebanii. Mamy do pomalowania 1000 metrów kwadratowych. Wymianę rynien (150 metrów) od strony SPGK gdyż są miejscami przegniłe. To efekt przerośniętych tuj i ciągłego cienia. Ponadto musimy obrobić kominy zakładając kolektory. Malowanie ze względu na stopień zużycia blachy po umyciu, odtłuszczeniu, położeniu farby podkładowej trzeba powtórzyć dwukrotnie. Koszt tych prac to kwota 70 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś z parafian chce złożyć dodatkową ofiarę na ten cel to prosimy na kopercie napisać na „ malowanie dachu”. Będziemy zbierać składkę na ten cel w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, aż uzbieramy, by nie odliczać pieniędzy z ofiar na organy. Początek prac na początku czerwca.
 11. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła w miesiącu kwietniu. Składka wyniosła 10.000 złotych. Za gaz w kwietniu zapłaciliśmy 3.900 złotych. Pozostałe pieniądze z marca i kwietnia zostaną wykorzystane na zapłatę i za prąd elektryczny w najbliższych miesiącach.
 12. Ks. Łukasz organizuje wycieczkę „Śladami wybitnych Polaków i znanych postaci historycznych” do Wilna- Kowna, Torek i okolice”. Termin wycieczki: 09.–11.08.2024 . Koszt wyjazdu: 550 złotych płatne przy zapisywaniu oraz 140 euro w autobusie. Szczegółowy plan w gablocie. Lista zapisów również w zakrystii.
 13. Jeszcze jedno dłuższe ogłoszenie: W Wielkim Poście przeżywaliśmy peregrynację Obrazu Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Jak wspomniał ks. Arcybiskup Adam, przedłużeniem tego duchowego wydarzenia będzie peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach. Rozpoczniemy ją w Uroczystość Serca Pana Jezusa, czyli w piątek po Oktawie Bożego Ciała. Od poniedziałku w zakrystii będzie kalendarz, gdzie bardzo prosimy, aby rodziny zapisywały swoją deklarację przyjęcia tego obrazu w rodzinie. Rozpoczniemy od bloku nr 9 na ulicy Langiewicza, klatka I i następne. Obraz będziemy odbierać w świątyni po wieczornej Mszy Świętej. Pozostanie w naszych mieszkaniach i domach do momentu przyniesieniu obrazu do kościoła na następny dzień na Mszę Świętą o godz. 18.00. Wraz z obrazem będzie wędrował Rytuał Rodzinny oraz Kronika Peregrynacji w Rodzinach, gdzie będziemy wpisywać datę peregrynacji w rodzinie oraz z dopiskiem np. „Modliła się pięcioosobowa rodzina” Ponadto wpisujemy nasze podziękowania i prośby. Rodziny u których gościł obraz Serca Pana Jezusa zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 18.00 odprawianą w ich intencji. W niedzielę obraz wróci na Mszę Świętą o godz. 17.00,(a w lecie na godz. 19.00), gdzie kolejna rodzina weźmie go do siebie.
 14. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce koło plebanii, na wprost od bramy wjazdowej, przy starych garażach od dnia 21 maja do 27 maja. Odbiór tego sprzętu nastąpi 28 maja w godzinach rannych. Przychód z  tego sprzętu przeznaczony jest na działalność misyjną ks. Lucjana Pocałuń w  Kazachstanie. (pochodzi z Dydni). Foldery o zbiórce na stoliku za ławkami i na plakatach.
 15. „Bóg zapłać” Rodzinom za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: + Eugeniusz Bochenek, + Wojciech Szczepanik oraz + Sabina Jakiel. Polećmy ich dusze Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie …..
18 maja 2024|