XX Niedziela Zwykła

14.08. 2016r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1815 – serdecznie zapraszamy.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Gorazdowskiego 2 kl. III i IV. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  1. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym – na każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przypominamy, że jutro o godz. 400 z kościoła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Starej Wsi powrót autokarem w godzinach popołudniowych po zakończonych uroczystościach. Koszt przejazdu 5 zł od osoby – zachęcamy do licznego udziału.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
  1. Władze Powiatu Sanockiego zapraszają wszystkich mieszkańców na świętowanie Dnia Wojska Polskiego w rocznicę Cudu nad Wisłą poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich. Początek uroczystości 15 sierpnia o godz. 1500 na dziedzińcu sanockiego zamku a o godz. 1800 na Rynku Miasta „Marsz Zwycięstwa”.
  1. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku tych, którzy ukończyli już 60 rok życia zaprasza do uczestnictwa w ministerialnym programie: „Aktywny i szczęśliwy Senior”. Zajęcia odbywają się do końca grudnia w świetlicy Stowarzyszenia przy ul. Grunwaldzkiej we wtorki, piątki i soboty – szczegóły na plakatach.
  1. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ogłasza nabór na bezpłatne studia licencjackie i inżynierskie w trybie stacjonarnym oraz indywidualnym. rekrutacja w trybie konkursu świadectw trwa do 30 września. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.
  1. Od dzisiejszej niedzieli trwa akcja: „Tornister pełen uśmiechu” prosimy o składanie plecaków i przyborów szkolnych w zakrystii, kancelarii czy do koszy przy drzwiach świątyni. Wiele dzieci potrzebuje naszego wsparcia. Za zrozumienie składa Bóg zapłać!
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Maryja – najjaśniejszy znak czasu”.

Intencje zbiorowe:

+Elżbieta Rzońca – intencja od sąsiadów z działek
15.08 – godz. 700.

+Jerzy Pater – od koleżanek i kolegów z pracy syna Marcina ze Stomilu
17.08 – godz. 700 oraz 18.08 – godz. 630.

+Mieczysław Hanejko – intencja od sąsiadów
20.08 – godz. 630.

+Stanisława Młynarska – intencja od koleżanek i kolegów z pracy synowej z PBS Sanok
21.08 – godz. 1900

Pomódlmy się w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13 sierpnia 2016|