XIX Niedziela Zwykła

7-08-2016r.
 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1815 – serdecznie zapraszamy.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Gorazdowskiego 2 kl. I i II. Dziś taca mszalna na potrzeby Archidiecezji.
 1. 08. po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Gemmy Galgani oraz adoracja Najśw. Sakramentu.
 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. We środę św. Wawrzyńca.
 1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
 1. W piątek – 12 sierpnia – o godzinie 1600 na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona kolejna msza święta za zmarłego współmałżonka.
 1. W następną niedzielę uroczysta Msza św. o godz. 1130 ku czci św. Maksymiliana z okazji 75-ej rocznicy Jego męczeńskiej śmierci a po niej ucałowanie relikwii – jest to święto patronalne wszystkich członków rycerstwa niepokalanej.
 1. Rycerstwo Niepokalanej będzie miało swoje spotkanie 9 sierpnia (we wtorek) po mszy świętej wieczornej.
 1. Różaniec w dni powszednie prosimy rozpoczynać o godz. 1730.
 1. Janusz Zajdel – Dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego w Zboiskach – serdecznie zaprasza na kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpoczęcie się w piątek 12 sierpnia o godz. 1900 koncertem uwielbienia w wykonaniu Diakonii Muzycznej z parafii Sanok – Posada, o godz. 1930 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Niemca a później w parku procesja miłosierdzia z obrazem i relikwiami św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia – prosimy zabrać ze sobą świece – szczegółowy program na plakatach.
 1. Jak co roku od następnej niedzieli rozpoczynamy akcję „Tornister pełen uśmiechu” i prosimy o składanie plecaków i przyborów szkolnych w zakrystii, kancelarii czy do koszy przy drzwiach świątyni. Wiele dzieci potrzebuje naszego wsparcia. Za zrozumienie składa Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z tej okazji jak co roku organizujemy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Wyjście z pod naszego kościoła o godzinie 400 a powrót autokarem w godzinach popołudniowych po zakończonych uroczystościach. Koszt przejazdu 5 zł od osoby – zachęcamy do licznego udziału.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela w całości poświęcony wizycie Ojca Świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie i zakończonym Światowym Dniom Młodzież – zachęcamy do lektury.

Intencje zbiorowe:

W intencji Sióstr z Róży św. Teresy od Krzyża
i za zmarłe siostry śp. Zofię i Bronisławę – 9.08 – g.1800

W tym tygodniu w naszej parafii zmarł
śp. +Roman Birek z ulicy Langiewicza,
polećmy go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu:
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

7 sierpnia 2016|