XII Niedziela Zwykła

19.06. 2016r.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1130 będziemy przeżywać uroczystość jubileuszową 50-lecia kapłaństwa Ks. Prałata Feliksa Kwaśnego. Wszystkich parafian serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe i nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 1615. W dni powszednie Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Jaśminowej. Dziś taca na potrzeby parafii. Dziękujemy za składane ofiary.
 1. W poniedziałek 20 czerwca w Parafii NSPJ na Posadzie o godzinie 1000 msza święta połączona z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Ojca Pio. Po mszy świętej indywidualna adoracja i modlitwa przy relikwiach do godziny 1400.
 1. We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 1. Różaniec w dni powszednie o godz. 1730.
 1. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę św. dziękczynną o godz. 800.
 1. W następną niedzielę o godz. 1530 w naszym kościele wystąpi chór SOUL z pieśniami ku czci NSPJ i MB. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 1. W tym roku w dniach 4 – 15 lipca z parafii Lesko już 36 raz pragniemy wyruszyć na pielgrzymi szlak przed obraz Jasnogórskiej Maryi. Zapisy na pielgrzymkę z Sanoka i wszelkie informacje u Ks. Tomasza Podolaka we Farze. Szczegóły na plakatach. Spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę 26.06.2016r. w Lesku o godz. 1900 w Sali parafialnej „Betania”.
 1. Przed kościołem młodzież z Gimnazjum Nr 4 w Sanoku prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z polskiej szkoły w Starej Hucie na Ukrainie.
 1. Krakowskie Centrum Diagnostyki w dniu 23 czerwca(czwartek) organizuje badania gęstości kości, zakwaszenia organizmu oraz pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie przy kościele. Szczegóły na ulotkach – na stoliku z gazetami.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na XXV Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Termin Pielgrzymki – niedziela 10 lipca – wyjazd o godz. 230 z parkingu koło Kościoła Chrystusa Króla – koszt 75 zł. Szczegółowe informacje na plakacie.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie – zachęcamy do lektury. W Niedzieli polecamy artykuł pt. „Kto z kim przystaje takim się staje”- wspomnienie o Światowych Dniach Młodzieży za pontyfikatu Jana Pawła II.

Intencje zbiorowe:

w intencji Ks. Prał. Feliksa w 50-lecie Kapłaństwa
– od Rodzin Osób Powołanych – 26.06 – godz. 830.

w intencji Ks. Prał. Feliksa w 50-lecie Kapłaństwa
– od KSW – 26.06 – godz. 1000.

w intencji Jubilatów: Ks. Prał. Andrzeja i Ks. Prał. Feliksa
– of. od rodziny Pankiewiczów i Grupy Przyjaciół Radia Maryja – 21.06 – godz. 1800.

+Jerzy Pater
– od sąsiadów z III klatki z ul. JP II 41 – 20 i 21.06 – godz. 630.

+Piotr Bieńko
– intencja od kolegów i koleżanek brata z pracy – 20.06 – godz. 630.

 W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
+Bogumiła Kielusiak z ul. Dembowskiego,
+Mieczysław Hanejko z ul. Sierakowskiego oraz
+Jadwiga Milczanowska z ul. Traugutta.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

18 czerwca 2016|