III Niedziela Zwykła

21 stycznia 2018 r.

  1. Dzisiaj o godz. 1600 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
  1. „Bóg zapłać” Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul.  Sadowej 18a kl. III i IV.  Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Róży bł. Ks. Jana Balickiego za ofiarę na kościół. Bóg zapłać! Dzisiejsza składka na ogrzewanie kościoła.
  1. W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  1. Jak co roku serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na „Ferie z Uśmiechem”, które odbędą się w drugim tygodniu ferii w dniach od 5 do 9 lutego (od poniedziałku do piątku). Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła w zakrystii po Mszy świętej.
  1. We czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły za dar wspólnej modlitwy. Dziękujemy także za ofiary składane ministrantom i kapłanom z racji kolędy. Bóg zapłać.
  1. Stowarzyszenie Sanocki Nurt Konserwatywny zaprasza na spotkanie otwarte z publicystą p. Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie odbędzie się 27 01.2018r. (sobota) o godz. 1800 w Sali gobelinowej sanockiego zamku.
  1. W następna niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek na pożegnanie żłóbka. Szczegóły na plakatach przed świątynią. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do lektury polecając w „Niedzieli” artykuł pt. „Helenka poszła do Nieba”. Ukazuje polską misjonarkę – wolontariuszkę śp. Helenę Kmieć przed rokiem zamordowaną w Boliwii.

Intencje:

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu
w naszej parafii zmarli: śp. Józefa Żołnierczyk z ul. Sadowej
śp. Helena Bołotna z ul. Sadowej.
Wieczne odpoczywanie…


Ewangelia – Trzecia Niedziela zwykła

Mk 1, 14-20.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Komentarz do Ewangelii

Jezus ukazuje Ci dziś nowość Królestwa Bożego! Drogą do Niego jest nawrócenie, czyli przemiana myślenia – która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego i wiary w Ewangelię. Nawrócenie chce i ma moc objąć Ciebie całego – bo królowanie Jezusa obejmuje wszystko.

Jezus zaprasza Cię dziś do nawrócenia mówiąc: Pójdź za Mną! Przyjmij zaproszenie do szkoły Jezusa – stań się (na nowo) Jego uczniem! To w szkole Jezusa – słuchając Jego Słowa, patrząc na Jego działanie i postawy – może dokonać się Twoje nawrócenie, przemiana sposobu myślenia i postrzegania świata, sytuacji, wydarzeń!

Jezusowe zaproszenie do wyruszenia za Nim uzdalnia do decyzji, aby zostawić to, co Cię mocno trzyma w egoizmie, pysze, chciwości, pełnieniu swojej woli. Przyjmuj Słowo Jezusa i ogłaszaj, że On jest Panem całego Twojego życia!

Panie Jezu, otwieraj moje serce na słuchanie Twojego Słowa i gotowość pełnienia Twojej woli! Abym ucieszył się wolnością dziecka, które (na nowo) spotkało kochającego i wszechmocnego Ojca!

Błogosławionej III Niedzieli Okresu Zwykłego! +

Ks. Robert Blama
20 stycznia 2018|