XXI Niedziela Zwykła

27.08.2017r.

 1. Dzisiaj po raz ostatni na tych wakacjach niedzielna Msza Święta wieczorna o godz. 1900. Od następnej niedzieli Msza św. wieczorna w niedziele o godz. 1700.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1815.
 1. W minionym tygodniu przeżyliśmy zmianę Księży Wikariuszy. Dziękujemy Ks. Bogdanowi, Ks. Ireneuszowi i Ks. Jerzemu za pracę w naszej wspólnocie. Szczególne gratulacje dla Ks. Jerzego, który w ostatnich dniach awansował na proboszcza w Jarosławiu. Bóg zapłać. Dziś witamy nowych Księży Wikariuszy. Ks. Roberta Blamę, Ks. Pawła Wotę, Ks. Zbigniewa Szymańskiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 26. Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Róży Św. Józefa, Sebastiana Pelczara za ofiarę na potrzeby naszego kościół. Dzisiaj specjalna składka do puszek na pomoc poszkodowanym w kataklizmie na pomorzu. W kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu został zamontowany witraż. Dziękujemy rodzinom Państwa Babiarz i Urban za  ufundowanie tego witraża.
 1. Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Długiem. Uroczysta Suma o godz. 1200 pod przewodnictwem naszego Metropolity Abpa Adama Szala.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej, w czasie której są odczytywane prośby i podziękowania. Serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu przezywać będziemy:
  – Pierwszy Czwartek – Nabożeństwo Pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy św.
  – Pierwszy Piątek – Okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1530. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800.
  – Pierwsza sobota – Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, następnie procesja różańcowa ul.: Jana Pawła, Sadową, Kiczury na górę – powrót prywatnie. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie Grupy Duszpasterskie z naszej parafii. Będzie to oficjalne rozpoczęcie nowego roku formacji i pracy w naszej parafii.
 1. Dzisiaj o godz. 1700 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę po Włoskich Sanktuariach.
 1. W dni powszednie różaniec o godz. 1730. Prosimy aby każdego dnia dołączać intencję o owocne przeżycie rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii, które odbywać się będą w dniach 20 – 22 października br.
 1. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dniu 3 września w Skansenie. Rozpoczęcie o godz. 1300.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Opowiadałam mu o Bogu tyle razy, a on mi oznajmił, że jest niewierzący”. Dylematy współczesnych rodziców.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu zmarli
śp. Małgorzata Horbowy z ul. Sadowej,
śp. Jarosław Misztal z ul. J.P.II.,
śp. Michał Zielnica z ul. Kiczury,
śp. Janina Ryniak z ul. Padlewskiego,
śp. Stanisława Włodyka ul. J.P.II.
Wieczne odpoczywanie racz im  dać Panie…

26 sierpnia 2017|