UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

31 maja 2015 roku;

 

 1. Dziękujemy Ks. Michałowi Błaszkiewiczowi za wygłoszoną homilię. Przed świątynią można złożyć ofiarę na dokończenie budowy kościoła w Sanoczku.
 2. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Majowe o godz. 1615. Nabożeństwa czerwcowe
  w dni powszednie po Mszy św. Różaniec pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 3. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii wielkanocnej.
 4. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 4 kl. III i IV. Dziękujemy za ofiary na potrzeby świątyni.
 5. W poniedziałek Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji dzieci.
 6. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w czasie, której składamy nasze prośby i podziękowania, połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.
 7. W tym tygodniu we czwartek, 4 czerwca 2015 roku, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. W Boże Ciało po południu nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół świątyni o godz. 1615. W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia przez całą Oktawę. Próba dla dzieci we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Uroczystość Bożego Ciała dla całego miasta rozpocznie się w kościele Przemienienia Pańskiego – Farze Mszą św. o godz. 1000. Następnie wyruszy procesja Eucharystyczna do kościoła na Posadzie. Nasza parafia przygotowuje ołtarz III za torami, o pomoc w jego przygotowaniu prosimy Radę Duszpasterską naszej parafii. Spotkanie radnych chętnych do pomocy jutro po Mszy św. wieczornej. Z naszej parafii na powyższą uroczystość wyruszy procesja z pod kościoła o godz. 915. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Uroczystości.
 9. W następną niedzielę Parafialna Uroczystość Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do 4 ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszone są wspólnoty: Ołtarz I – Domowy Kościół, Ołtarz II – Akcja Katolicka, Ołtarz III – Rycerstwo Niepokalanej, Ołtarz IV – Młodzież.
 10. We czwartek po południu organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha”.  Zapisy w zakrystii. Bilet ok. 20 zł.
 11. Pierwszy piątek miesiąca – dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 1800. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 1600. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800.
 12. Pierwsza sobota – Msza św. o godz. 1900, następnie procesja Eucharystyczna
  i Fatimska wokół kościoła – różaniec odmówimy w kościele po procesji.
 13. Spotkanie z Rodzicami dzieci ze wspólnoty „Betania” w sprawie wycieczki we środę po Mszy Świętej.
 14. Siostry ze Strachociny organizują Zjazd Młodzieży MJ dla dziewczyn i chłopców w dniach 26-29.06.2015r. Młodzi, którzy zdecyduję się pojechać do Strachociny zapisują się u Ks. Krzysztofa, który udzieli szczegółowych informacji.
 15. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy bardzo ciekawe artykuły: min. pt. „Cuda Eucharystyczne”.

Intencje:

 • Msze św. gregoriańskie za śp. Adama Góralskiego od 1.06.
 • Msze św. za śp. Władysławę Sawczak od 1.06.
 • Msza św. za sp. Władysławę Maśniak int. od sąsiadów 4. 06. O godz. 700.
 • Msza św. z Róży św. Jadwigi  2.06. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Jan Wojnarowski z ul. Jana Pawła, śp. Maria Boczar z ul. Jana Pawła  i sp. Władysława Maśniak. Wieczne odpoczywanie

30 maja 2015|