Pielgrzymka do Meksyku (18-29.07.2024)

PIELGRZYMKA – SANKTUARIUM MATKI BOZEJ z GUADELUPE

MEKSYK INDIANSKI I KOLONIALNY

Wypoczynek nad Oceanem Sokojnym 3 dni 12 dni 18.07 – 29.07.2024

DZIEŃ 1: Przylot do Meksyku 18.07

Przylot do Meksyku, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2: Plac 3 Kultur – Bazylika Guadalupe – Teotihuacan 19.07

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich.

Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę, oddalonego o 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian będące na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Msza Święta Bazylika nowa w Guadalupe przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub przy ołtarzu głównym

DZIEŃ 3: Miasto Meksyk; Muzeum Antropologii i Historii – City Tour; Xochimilco

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropologíay. Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Po południu przejazd do Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Powrót do hotelu i nocleg w Mieście Meksyk.

Msza święta – Iglesia Nuestra Señora del Pilar DF

DZIEN 4: Cholula – Tonantzintla – Puebla 21.07

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła

II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnymi wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej – nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Msza Św. w Puebla. Kolacja i nocleg w Puebla. Msza święta w Puebla.

DZIEŃ 5: Puebla –Taxco 22.07

Śniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca.

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

Msza święta w Taxco, Kościół pw. Matki Bożej z Guadelupe.

DZIEŃ 6: Taxco – Acapulco 23.07

Śniadanie. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska “Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z  bezpośrednim dostępem do morza. Msza Święta: w Taxco

DZIEŃ 7: Acapulco (Ocean Spokojny – Pacyfik) 24.07

Odpoczynek all inclusive w Acapulco

Msza Święta: w hotelu

DZIEŃ 8: Acapulco 25.07

Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. Msza Święta:  w hotelu

DZIEŃ 9: Acapulco – Miasto Meksyk 26.07

Odpoczynek all inclusive w Acapulco Msza Święta:  w hotelu

DZIEŃ 10 Acapulco – Mexico City 27.07

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk.

Przejazd do miasta Meksyk. Obiadokolacja. Nocleg.

Msza Święta:  w hotelu

DZIEŃ 11: Mexico City – wylot 28.07

Ostatnie chwile w stolicy – Meksyk. Pożegnalna wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na osobistą modlitwę. Obiad, transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Msza Święta:  Msza Święta – Bazylika nowa w Guadalupe

DZIEŃ 12: Przylot do Europy 29.07

CENA 11800 zl. OBEJMUJE :

– przelot na trasie Warszawa – Mexico City – Warszawa (lot z przesiadką we Frankfurcie).

– opłaty lotniskowe,

– hotele 4*według miejscowych standardów, pokoje dwuosobowe

– śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

– napiwki w hotelach i restauracjach

– transfery i transport klimatyzowanym autobusem

– napiwki dla kierowcy i przewodnika

– przewodnika na miejscu polskiego

– pilota na całej trasie

– codzienne Msze Święte

– ubezpieczenie KL i NNW oraz bagaż i covid

– opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13zł.

– opłatę za Turystyczny Fundusz Pomocy – 13zł.

CENA NIE ZAWIERA:

– napojów do posiłków podczas obiadokolacji, oprócz opcji all inclusive w Acapulco – dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 350 dol

– bilety wstępu do muzeów, parków narodowych, na łodzie w Xochimilco oraz opłat drogowych, autostrad, parkingów – 250 usd płatne w Meksyku przewodnikowi

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki

– innych świadczeń niż wymienione, co cena zawiera

Biuro informuje, że koszt pielgrzymki może ulec zmianie przy zwiększonym kursie dolara przekraczającym 4,5 zł za 1 dolara.

KONTAKT i wszystkie szczegóły programu:

Ks. Marcin – Marki; Tel: 605   929 809

Ks. Paweł – Sanok; Tel: 606   364 740 Ks. Łukasz – Rzeszów; Tel: 512   190 461

RAFAEL STELLAE MARIS Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne

NIP: 5170027845

REGON: 361560943

Ul. Urwana 6A/59, Tarnów

33–100 Tarnów

Wyjazd organizowany przez Biuro Pielgrzymkowe Rafael-STELLAE MARIS

Organizator wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem Z/68/2022 i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawioną przez UNIQA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 90 000,00 Euro o numerze 36208. Beneficjentem gwarancji jest Marszalek Województwa Małopolskiego.

Mail: rafael.stellaemaris@interia.pl Facebook: Rafael STELLAE MARIS Strona internetowa: http://rafael-stellaemaris.pl

Wyloty: Przelot z Polski do Meksyku składa się z dwóch połączeń, tzw. tranzytowego (ok. 2 godz.) do Frankfurtu oraz lotu głównego (ok. 11 godz.) do miasta Meksyk. Do Meksyku Renomowany przewoźnik – Lufthansa.

Na lotnisku w Mexico City warto wymienić dolary na meksykańskie peso, ze względu na panujący tutaj najlepszy przelicznik dewizowy. Warto zawsze starannie i bez pośpiechu przeliczyć wymieniane kwoty, zgodnie z ogłaszanym nad okienkami kantorów kursem dnia. Zdarzają się, bowiem „pomyłki” w wydawaniu pieniędzy, najczęściej, niestety, na niekorzyść wymieniających. Symbol „$” oznacza zawsze meksykańskie peso.

Wylot z POLSKI

Warszawa 18.07.2024 godz. 09.45 – Frankfurt godz. 11.30 Frankfurt 18.07.2024 godz. 13.35 – Mexico City godz. 17.30

Wylot z MEKSYKU

Mexico City 28.07.2024 godz. 19.50– Frankfurt 29.07.2024 godz. 14.45

Frankfurt 29.07.2024 godz. 16.40– Warszawa godz. 18.15

UWAGA! Informacje odnośnie zbiórki Pielgrzymów udających się na lotnisko Warszawa Okęcie oraz Mszy Świętej w dniu wylotu będą udzielane nie wcześniej niż na miesiąc przed wylotem.

Wszelkie informacje dotyczące odprawy i warunków lotów do Meksyku wraz z wymiarami bagażu oraz informacje o pobycie w tym kraju będziemy udzielać do 31.03.2024r. Koszt podróży autobusem na linii Krosno – Rzeszów – Warszawa Okęcie i powrotnej podróży to 220zł płatne w autobusie w dniu wyjazdu czyli 18.07.2024r.

Proszę pamiętać, że od samego początku pielgrzymki, lecą z Uczestnikami Piloci, którzy udzielać będą wszelkiej pomocy w tym przede wszystkim podczas odpraw lotniczych oraz przy wypełnianiu wiz turystycznych.

Hotele na miejscu w Meksyku będą w standardzie 4* według klasyfikacji lokalnej.

Wpłaty należy dokonywać w następujących ratach:

I rata – 2500 zł. do 31 marca 2024 r.

II rata – 5000 zł. do 31 maja 2024r.

III rata – 4300 zł. do 30 czerwca 2024 r.

Opłata 250 dolarów dodatkowo ale obligatoryjnie płatna przewodnikowi w Meksyku!

Wpłata na rzecz:

RAFAEL STELLAEMARIS Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne

NIP: 5170027845

REGON: 361560943

Ul. Urwana 6A/59, Tarnów

33–100 Tarnów

Konto bankowe:

Bank Millennium SA

Ul. Krakowska 2 33–100 Tarnów

30 1160 2202 0000 0002 8163 5108

UWAGA: w tytule przelewu proszę zaznaczyć imię i nazwisko dokonującego wpłaty oraz o jaką pielgrzymkę chodzi i w jakim terminie jak również, za jakie osoby pielgrzymujące następuje wpłata.

Np. Jan i Janina Kowalski, Meksyk 18.07 – 29.07.2024r wpłata I rata

5

POLISA:

Ubezpieczenie:

Obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu i covid.

Podobnie jak podczas każdej podróży zagranicznej, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Osoby planujące uprawiać aktywnie jakiś sport (w tym trekking, nurkowanie, rowery etc.), powinny wykupić poszerzone odpowiednio pakiety ubezpieczenia.

Osoby mające choroby przewlekłe – pakiet ubezpieczeniowy obejmuje takie przypadki.

Gdy dojdzie do zachorowania, można skorzystać z porady lekarza na miejscu lub w którymś ze szpitali. Przy tego typu interwencjach, zazwyczaj koszty ponoszone są przez turystę na miejscu, jednak w przypadku naszego ubezpieczenia następuję przelew bezgotówkowy pieniędzy od Ubezpieczyciela. Jeśli zaś będzie potrzeba leczenia ambulatoryjnego, należy o tym powiadomić ubezpieczyciela, który poinformuje jak należy dalej działać. Tutaj także jest taka sama sytuacja i następuje przelew bezgotówkowy. Należy zachować wszystkie dokumenty leczenia, rachunki, opinie lekarzy etc. do przedstawienia ich ubezpieczycielowi.

 UWAGA!!! Zachęcamy we własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych/losowych od uczestnika. Kontakt udostępnimy do ubezpieczyciela.

POLISA UBEZPIECZENIOWA, która jest wliczona w cenę pielgrzymki:

SUPERTRAVEL – WARIANT ROZSZERZONY

Koszty Leczenia: 750 000 PLN

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 50 000 PLN

Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym: 250 000 PLN

Bagaż Podróżny: 3 000 PLN Opóźnienie lotu: 500 PLN amatorskie uprawianie sportów choroby przewlekłe i nowotworowe klauzula alkoholowa – covid

Rafael- STELLAE MARIS

5 maja 2024|