OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Z VI NIEDZIELI ZWYKŁEJ – 15.02.2026 r.

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość. Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla niepełnosprawnych.
  2. Dzisiejsza składka na organy. Po Mszach św. puszka na pomoc dla Ukrainy.
  3. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci św. Zygmunta Gorazdowskiego.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca.
  5. We wtorek Nowenna do św. Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań.
  6. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 10.00. Po południu o godz. 16.00 i 18.00. Można też zabrać popiół do domu dla ludzi chorych i starszych.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje post od pokarmów mięsnych (post jakościowy) oraz ograniczamy posiłek do trzech, w tym jeden do syta (post ilościowy). Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania składamy w czasie Mszy św.
  8. Składka ze Środy Popielcowej na Hospicjum Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
  9. W czwartek rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Cały Post jest okazją do refleksji na sobą i swoim życiem. Jeżeli go dobrze rozpoczniemy, to na pewno wypracujemy też dobre owoce Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Musz – Michalita z Miejsca Piastowego.
  10. Program rekolekcji:

Czwartek (19.02.2026 r.):

  • 18:00 – Msza św. na rozpoczęcie z konferencją wstępną.

Piątek (20.02.2026 r.):

  • 7:00 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. Droga Krzyżowa,
  • 16:00 – Msza św. recytowana z nauką ogólną zwłaszcza dla dzieci. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci,
  • 17:30 – Droga Krzyżowa dla wszystkich, a następnie Msza św. z nauką ogólną.

Sobota (21.02.2026 r.):

  • 7:00 – Msza św. z nauką ogólną,
  • 9:15 – spowiedź dla ludzi chorych i starszych do godz. 10.00,
  • 10:00 – Msza św. dla ludzi chorych i starszych z namaszczeniem chorych,
  • 18:00 – Msza św. z nauką ogólną.

Niedziela (22.02.2026 r.):

  • Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę z nauką dla wszystkich,
  • 16:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na zakończenie rekolekcji.
  1. W związku z rekolekcjami parafialnymi, intencje z odwołanej Mszy św. w piątek z godz. 6:30, zostaną odprawione w tym dniu na Mszy św. o godz. 16:00, zaś w sobotę z odwołanej Mszy św. o godz. 6:30, na Mszy św. o godz. 10:00.
  2. Składka z niedzieli na ogrzewanie, zaś z nabożeństwa Gorzkich Żali na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  3. Po Mszy św. o godz. 17.00 w najbliższą niedzielę Nowenna ku czci św. Rity. Przynosimy róże, bądź nabywamy je w kościele.
  4. Składka z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  5. Dziękujemy za składane jeszcze ofiary kolędowe oraz ofiary na ogrzewanie i potrzeby parafii. Lista ofiarodawców w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Dziękujemy Rodzinom za ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy o zaopiekowanie się naszą świątynia parafian z ul. Sadowej 13 – klatka I i II.
  7. Dziękujemy Róży św. Andrzeja Boboli za ofiarę na organy: Bóg zapłać!
  8. W kościele św. Maksymiliana Kolbe trwają zapisy na Bieg „Tropem Wilczym”, który odbędzie się 1 marca 2026 r., honorujący pamięć Żołnierzy Wyklętych.
  9. W sobotę 21 lutego o godz. 15.00 w dolnym kościele rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński dla przyszłych par zamierzających zawrzeć sakrament małżeństwa. Szczegółowy harmonogram kursu zostanie przedstawiony podczas pierwszego spotkania.
  10. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w tym roku w Rymanowie w dniach 10-12 kwietnia 2026 r. Koszt od uczestnika: 90 zł + cena dojazdu (kwota uzależniona od ilości uczestników). Zapisy u ks. Karola.
  11. Od 20 lutego do polskich kin wchodzi poruszający francuski film religijny „Najświętsze Serce”, który w ostatnich tygodniach niespodziewanie wstrząsnął Francją i stał się dla tysięcy ludzi impulsem do duchowego przebudzenia. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina i pozwolić by Serce Jezusa w okresie Wielkiego Postu zadziałało i w naszym życiu.
  12. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Polećmy ich Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie…

LISTA OFIARODAWCÓW NA OGRZEWANIE

  • ul. Jana Pawła II 53b/60                                         (50)

LISTA OFIARODAWCÓW NA POTRZEBY PARAFIALNE

  • ul. Jana Pawła II39/17                                            (200)
  • ul. Sierakowskiego5/8                                           (500)
  • ul. Traugutta 17a/51                                              (200)
  • ul. Modrzewiowa 61                                              (200)

OFIARA NA REMONT SCHODÓW

  • ul. Młynarska 15                                                    (200)

OFIARA NA ORGANY

  • Róża św. Andrzeja Boboli                                      (400)
14 lutego 2026|