XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2013 roku; XXI Niedziela Zwykła


  1. W następnym tygodniu, od 01 września 2013 roku, czas wakacyjny będzie już za nami, przechodzimy na czas jesienno-zimowy. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 1700.
  2. Dziś nabożeństwo ku czci Św. Księdza Zygmunta Gorazdowskiego z ucałowaniem relikwii o godz. 1830.
  3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Krasińskiego. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach.
  4. Dzisiaj witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księży Wikariuszy. Ks. Grzegorza Staszczaka, Ks. Piotra Pernala, Ks. Łukasza Sowę. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże.
  5. Dzisiaj pragniemy wspomóc rodziny w potrzebie. Akcja pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu dla dzieci naszej parafii”. Prosimy o składanie plecaków, przyborów szkolnych, zeszytów w zakrystii lub w specjalnym koszu przy drzwiach kościoła. Przekażemy je potrzebującym dzieciom. Dziękujemy za ofiarność parafian. Bóg zapłać.
  6. W poniedziałek, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  7. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  8. Prośba Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie… Verte.
  9. Nie jest znana dokładna data kanonizacji Jana Pawła II, ale wiemy, że do niej dojdzie w przyszłym roku. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na tą uroczystość połączoną z pielgrzymką po Włoszech. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Kto z parafian się zdecyduje proszony jest o zapisanie się w zakrystii.
  10. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy artykuł pt. ” Kolejne niespodzianki Papieża Franciszka”.

Intencje:

Od 1 września Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Froń.
Msza św. za śp. Mariana Myćka int. od sąsiadów z bloku 1.09 o godz. 830.
Msza św. za śp. Józefa Magda int. od rodziny z Trzęsówki 26.08. o godz. 630
Msza św. za śp. Józefa Świdnickiego int. od chóru 26.08. o godz. 700.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Józef Magda z ul. Traugutta i śp. Józef Świdnicki z ul. Jana Pawła. Wieczne odpoczywanie

23 sierpnia 2013|