XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2013 roku; XVI Niedziela Zwykła

  1. W tym wakacyjnym okresie życzymy wszystkim gościom i parafianom szczęśliwego wypoczynku.
  2. Dziś nabożeństwo nieszporów o godz. 1830.
  3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Szaferadomy prywatne. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dzisiejsza taca na potrzeby parafii z przeznaczeniem na bieżące remonty.
  4. We wtorek, 23 lipca święto św. Brygidy Szwedzkiej patronki Europy.
  5. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  6. W piątek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i ludzi starszych.
  7. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Z racji poświęcenie kierowcy mogą złożyć ofiarę z przeznaczeniem na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.
  8. Parafian, którzy zgłosili się do diakoni rekolekcyjnej zapraszamy do zakrystii po odbiór pism – próśb o wsparcie rzeczowe i rozpoczęcie posługi przy organizacji rekolekcji.
  9. Z naszej parafii organizujemy wyjazd do Polańczyka na wieczorne czuwanie w dniu 27 lipca pt. „Chrześcijanin człowiekiem drogi” – Czuwanie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro. Zapraszamy młodzież naszej parafii do wyjazdu. Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Koszt 15 zł. Wyjazd z pod kościoła o godz. 1800. Uwaga!!!zmiana godziny wyjazdu.

10. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy pełny tekst Encykliki Ojca św. Franciszka „Lumen Fidei”.

Intencje:
Msza św. dziękczynna z róży św. Anny 26.07. o godz. 1800.
Msza św. z róży św. Kingi 24. 07. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł śp. Jan Kraśniewski z ul. Langiewicza. Wieczne odpoczywanie

20 lipca 2013|