Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

04-06-2017r

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1130 Rocznica Komunii św. dzieci z klas IV. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1615. Dzisiaj możemy uzyska odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 14 kl. I i II. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane od Rodzin i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Informujemy, że rozpoczęliśmy prace przy malowaniu dachu na kościele a w tym tygodniu ciąg dalszy prac przy frezowaniu posadzki w naszym kościele.
 1. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 630, 700, 830, 1000, 1600 i 1800 – serdecznie zapraszamy.
 1. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 1. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 1. We środę, Nabożeństwo Czerwcowe i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
 1. W dni powszednie różaniec o godz. 1730.
 1. Jak co roku w naszej parafii organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała – tj. 15 czerwca – wyjazd o godz. 1630 z pod kościoła – zapisy w zakrystii u Pana Kościelnego – cena przejazdu – 20 zł.
 1. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zaprasza w dniu 8 czerwca, o godz. 1630 do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.
 1. Rodziny, które są zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku przy ul. Konarskiego 18 zaprasza do współpracy. Szczegóły na plakatach.
 1. Dzisiaj, Sanockie organizacje patriotyczne zapraszają na wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Wystawa połączona z kwestą na rzecz ekshumacji ciał z warszawskiej „Łączki”. Wystawa będzie prezentowana przez cały dzień na Placu Harcerskim koło Parku.
 1. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia w ramach corocznej akcji w następną niedzielę będzie kwestować przy naszym kościele z przeznaczeniem naszych ofiar na zakup nowego sprzętu medycznego i prace remontowe w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku.
 2. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Duch Nieustannie Dawany” – o roli Ducha Św. w naszym życiu.

Intencje zbiorowe:

W intencji Sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej – 8.06 – o godz. 1800.
W intencji Sióstr z Róży św. Antoniego – 11.06 – o godz. 1130.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych…
Wieczne odpoczywanie…

4 czerwca 2017|