PIELGRZYMOWANIE NA JASNĄ GÓRĘ

28 czerwca 2014 roku; DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE NA JASNĄ GÓRĘ Z RADIEM FARA; 04 lipca rozpocznie się XXXIV Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka jest wydarzeniem archidiecezjalnym i każdy z nas może wziąć w niej udział. Oczywiście – nie wszyscy pieszo. Choroba, podeszły wiek, praca lub inne obowiązki uniemożliwiają wielu z nas realizację pragnienia obecności na pielgrzymce.

PIELGRZYMOWANIE NA JASNĄ GÓRĘTych zatem, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę z Radiem FARA. Duchowe pielgrzymowanie polega na wypełnianiustosownie do możliwościniektórych praktyk pielgrzymkowych (uczestnictwo w Mszy Świętej, modlitwa różańcowa, itp.).

Już od wielu lat nasza archidiecezjalna Rozgłośnia wspiera i animuje duchowe pielgrzymowanie. Codzienne, wielogodzinne transmisje i relacje z trasy pielgrzymkowej oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa www.pielgrzymka.przemyska.pl sprawiają, że tysiące osób w naszej archidiecezji, oraz poza nią – w kraju i na całym świecie, może łączyć się duchowo z pielgrzymami i w taki sposób przeżywać duchowe rekolekcje w drodze. (Szczegółowy program transmisji podawany jest na bieżąco na stronie Pielgrzymki oraz oczywiście na antenie naszego Radia).

Grupa Duchowych Pielgrzymów to jedenasta grupa Przemyskiej Pielgrzymki. Patronuje jej bł. ks. Jan Balicki. Każdego roku jest nas coraz więcej – zachęcamy więc, by zgłaszać swoje duchowe uczestnictwo w pielgrzymce.

Zapisu do grupy duchowej dokonać można za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Pielgrzymki oraz telefonicznie pod numerem kom. 608 325 607. Mamy świadomość, że nie wszyscy mają dostęp do Internetu. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, udostępniamy listę zbiorczą i prosimy zapisywanie się na tę listę. Gdy lista się zapełni, prosimy, aby wpisane na niej dane przekazać nam, poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia na naszej stronie internetowej – dla każdej osoby pojedynczo. O wykonanie tej czynności można poprosić również starszego ministranta.

Przydatne linki:

 

 

28 czerwca 2014|