V Niedziela Zwykła

07.02.2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1615.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z Dembowskiego 10 kl. I i II. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Różom Świętego Brata Alberta oraz Świętego Józefa Sebastiana Pelczara dziękujemy za złożone ofiary na witraż.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny.
 1. W poniedziałek (8 lutego) po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Gemmy Galgani oraz adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie – serdecznie zapraszamy.
 1. We wtorek (9 lutego) na mszy świętej wieczornej uroczyste wprowadzenie do kultu w naszej parafii relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dziękujemy członkom Rycerstwa Niepokalanej za ufundowanie relikwiarza św. Maksymiliana, który na stałe będzie przechowywany w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Porządek mszy świętych: 630, 700, 830, 1000, 1600 i 1800 – na wszystkich mszach świętych obrzęd posypania głów popiołem – zachęcamy również do zabierania poświęconego popiołu dla chorych i starszych z naszych rodzin jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 1. W piątki Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na godzinę 730, 1630 – dla dzieci i 1730 – dla wszystkich , zaś w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym na godzinę 1600, przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W Środę Popielcową po mszy świętej wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Na stoliku z prasą są wyłożone Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną – zebrane w ten sposób ofiary przynosimy na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – w tym roku przeznaczone one będą na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.
 1. W czwartek 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorych – to dzień modlitwy w intencji osób chorych, starszych, cierpiących oraz szczególny dzień do okazania im chrześcijańskiej miłości i miłosierdzia. Msza Święta z obrzędem namaszczenia chorych o godzinie 1000 – prosimy o pomoc ludziom starszym i chorym w dotarciu do świątyni.
 1. Msza Święta pogrzebowa za śp. Siostrę Miriam – Alicję Pawłowską – zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godzinie 1500 – zaprasza rodzina.
 1. W piątek – (12 lutego) – na Cmentarzu Centralnym o godzinie 1600 – msza święta w intencji zmarłych współmałżonków.
 1. Ministranci rozprowadzają foldery z programem naszych Parafialnych Misji. Prosimy zabrać je dla siebie i sąsiadów.
 1. Dyrekcja Gimnazjum nr 4 w Sanoku ogłasza zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2016/2017. Zgłoszenia ucznia z obwodu szkoły można dokonać od 8 lutego do 31 marca br. wzór zgłoszenia należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej naszego gimnazjum.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” zachęcamy do lektury. Polecamy artykuł pt.: „Wielkopostne Strumienie” – mówiący jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu.

Intencje zbiorowe:

Od 8 lutego początek mszy świętych gregoriańskich za śp. Marię Lurską.
+Siostra Miriam

– intencja od pracowników MOSiR w Sanoku – 9.02 – g.630.
Msza Święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej oraz Księdza Asystenta
– 9.02 – g. 1800.
+Izabela Filip
– intencja od Róży św. Klary – 9.02 – g.1800
+Marian Stasicki
– intencja od Dyrekcji i pracowników Rejonu Energetycznego w Sanoku
– 9.02 – g.1800
+Jan Babiak
– intencja od sąsiadów – 10.02 – g. 700
O łaskę zdrowia dla Księdza Bogdana Nitki
– od Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Pobiednie – 10.02 – g. 1800
+Zofia i Zbigniew Bluj
– od nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Pobiednie – 11.02 – g.630.
+Marian Stasicki
– od rodziny Peretów – 11.02 – g.1800
Msza Święta w intencji naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej
– intencja od wszystkich członków i Księdza Asystenta – 11.02 – g.1800

 1. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Adam Wierzbicki
  z ul. Traugutta oraz śp. Tadeusz Kozakowski z ul. Sadowej
  .
  Wieczne odpoczywanie …
 1. Modlitwa w intencji Misji Parafialnych (po każdej mszy!!! )
6 lutego 2016|