Obrzęd kanonizacyjny Jana XXIII i Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku; Transmisja na żywo z obrzędu kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II (po polsku); Rodak nasz Jan Paweł II był wspaniałym darem polskiej kultury, wiary, naszej chrześcijańskiej historii, walki o wolność i otwarcia się na świat. Z drugiej strony był również darem dla Polski, bo jego słowa – zwłaszcza te wypowiedziane na pl. Zwycięstwa w Warszawie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” – miały „stwórczą moc”.

Obrzęd kanonizacyjny Jana XXIII i Jana Pawła IIW naszej pamięci pozostaną zwłaszcza trzy momenty związane z Janem Pawłem II – wybór na Stolicę Piotrową, zamach na jego życie i odejście.

On w swoim testamencie napisał, „aby jego pascha, czyli przejście z życia do życia, służyło temu samemu, czemu służyło jego życie”.

Niedzielna kanonizacja Jana Pawła II jest dopełnieniem wielkiego dzieła, jakie prowadził w Kościele i tego, jakim był człowiekiem. Kanonizacja miejmy nadzieję, że spowoduje, iż wierni będą korzystać z jego dorobku i nauki.

Zapraszamy na bezpośrednią relację z obrzędu kanonizacji (proszę kliknąć link): http://tv-trwam.pl/film/obrzed-kanonizacyjny-jana-xxiii-i-jana-pawla-ii

 

27 kwietnia 2014|