Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 2017r.

9.IV.2017r.
 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Kazaniem Pasyjnym o godz. 1600.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 64 kl. I i II . Dziękujemy Różom św. Jana z Dukli, Józefa Sebastiana Pelczara, Św. Benedykta i Św. Kingi za ofiarę na potrzeby kościoła i wystrój Bożego Grobu.
 1. We wtorek i środę spowiedź wielkanocna u O. Franciszkanów i we Farze przez cały dzień.
 1. We środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – serdecznie zapraszamy.
 1. Dzisiaj po Gorzkich Żalach spotkanie Rady Duszpasterskiej w dolnym kościele.
 1. 10 kwietnia o godz. 1800 w kościele Przemienienia Pańskiego będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w jej 7 rocznicę.
 1. Święte Triduum Paschalne: Jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągną chwałą zmartwychwstałego Pana. Nie są to dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce Śmierci i Zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tych uroczystościach. Młodzież prosimy o włączenie się w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz liturgii i adoracji. 
 1. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja prywatna do 2300. Od godz. 2200 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św. oraz Młodzież. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. Od czwartku wieczorem do niedzielnego poranka Kaplica Adoracji N.S. będzie zamknięta.
 1. Wielki Piątek: Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu tak że w sobotę. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy indywidualnie – najlepiej całymi rodzinami.
 1. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. – Gorzkie Żale i adoracja do godz. 2400. Kolejność i godz. adoracji podajemy na stronie internetowej parafii oraz są wywieszone w gablotach. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745. Różaniec od piątku o godz. 1715. Zbiórka Honorowej Straży Bożego Grobu w Wielki Piątek o godz. 1100 w dolnym kościele.
 1. Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów od godz. 800 – 1400 co pół godziny oraz o godz. 1800.  W Sobotę 15 kwietnia – Burmistrz miasta Sanoka zaprasza mieszkańców Sanoka na śniadanie wielkanocne na Rynku miasta o godz. 1230.
 1. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed świątynią. Na sobotnią liturgię przynosimy świece w osłonach. Adoracja przy Bożym Grobie do 2200. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz 1845.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600 Pozostałe Msze św. o godz. 830, 1000, 1130, 1700. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645.
 1. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645
 1. Ogłoszenia społeczne: Zapisy do Sp nr 4 trwają do najbliższego piątku. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł: „Triduum Święte Dni Przełomu”Jest to opis najważniejszych dniu świątecznych w liturgii kościoła dla każdego katolika.

Intencje zbiorowe:

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu zmarli:
śp. Stefan Bykowski z ul. Sadowej,
śp. Danuta Ziajka z ul. Szafera.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

8 kwietnia 2017|