NIECH NOWY ROK BĘDZIE SUPER

03 wrzesień 2014 roku; ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO; Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Minął radosny czas wakacji i rozpoczął się nowy rok szkolny. Czas wytężonej pracy i szkolnych obowiązków. W naszej Wspólnocie parafialnej rozpoczęliśmy go Mszą świętą o godz. 8.00. Powitaliśmy zgromadzonych na Mszy świętej obecnych pracowników oświaty, nauczycieli, katechetów, rodziców a także młodzież i dzieci przecież należy zwrócić uwagę na znaczenie tego wyjątkowego czasu formowania umysłów i serc a także ducha.

NIECH NOWY ROK BĘDZIE SUPERTo jest czas dany nam przez Boga. Nie można go zmarnować. Odwołując się do znanej postaci z kreskówek i filmów Supermana O. Gwardian zachęcił rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów, aby starali się podejmując obowiązki szkolne być „Super”.

W tym względzie liczyć się będzie wasze czynne zaangażowanie, a z nim powiązane są zajęcia w szkole. Sprzyja temu rozpoczynający się rok szkolny, który zaprasza do podjęcia solidnej pracy w szkole, bez której nie zrealizujecie swoich życiowych planów. Wakacje służyły wypoczynkowi, nabraniu sił do przykładania się do każdego szkolnego przedmiotu. W solidnej pracy w szkole i w domu w nowym roku pomaga nam przykład Pana Jezusa. Czas dany nam przez Pana Boga możecie i powinniście poświęcić na pogłębienie przyjaźni z Nim, przez częstą rozmowę, podczas której tak jak Pan Jezus będziecie opowiadali o wszystkim Bogu Ojcu. Na katechezie będziecie poznawać prawdy wiary. Umacniać będziecie przyjaźń z Panem Jezusem poprzez częstą spowiedź i Komunię Świętą. Życzymy Wam także super nauczycieli i super katechetów. Korzystając z ich wiedzy pomoże wam w pogłębianiu znajomości o człowieku i świecie, a także będzie krokiem do przodu w realizacji życiowych planów Przychodzimy, więc u progu nowego roku szkolnego prosić Pana Boga, by udzielał nam swych łask, by błogosławił nas i naszym obowiązkom, wysiłkom, naszej pracy.

  • Chcemy właśnie z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki.
  • Musimy jednak pamiętać, że swoim błogosławieństwem Bóg zawsze nas obdarowuje, zawsze zlewa na nas swe łaski, tylko my musimy je dobrze wykorzystać.
  • „Bez pracy nie ma kołaczy”. To prawda bardzo stara, ludowa.

Nawet, jeśli przed klasówką się pomodlisz, ba nawet, jeśli przyjdziesz na Mszę Świętą do Kościoła, nic to nie da, jeśli do tej klasówki się nie przygotujesz. Panu Bogu trzeba troszeczkę dopomóc, pokazać Mu, że chcemy Jego pomocy. Tutaj potrzeba wiele wytrwałości. Takiej wytrwałości, jaką  wam wszystkim życzymy. Byśmy dla Boga, dla pogłębiania wiary i wiedzy umieli stawiać czoła wielu przeciwnościom. Na zakończenie Mszy świętej udzielono wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

3 września 2014|