JAK WZMOCNIĆ MIŁOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ

 14 lipca 2015 roku; KOMUNIKACJA MAŁŻEŃSKA – WARSZTATY – 8 sierpnia oraz 3 października; Był kiedyś taki ksiądz, który powiedział, „Polska będzie trzeźwa albo nie będzie jej wcale”. Kiedy przyszedł na swoją pierwszą placówkę, zastał wioskę pogrążoną w pijaństwie. Najpierw dużo się modlił i klęczał przed Najświętszym Sakramentem, potem założył bractwo trzeźwości. Nieustannie modlił się za pijaków, ogłaszał w każdą niedzielę o dokładnej ich liczbie i wreszcie powiedział „módlmy się za jednego jedynego pijaka, a ten bijąc się w piersi powiedział „to ja przysięgam, ze się nawrócę’ „Tym księdzem był Bł. ks. Bronisław Markiewicz..

JAK WZMOCNIĆ MIŁOŚĆ MAŁŻEŃSKĄOn wiedział, bo cóż to za wspólnota, w której żony widziały tylko pijanych mężów, dzieci bały się Ojców a najlepszym miejscem spotkania młodych jest karczma. Jest takie miejsce „Miejsce Piastowe”, gdzie działał ks. Markiewicz i tam każdego roku odbywa się wydarzenie szczególne Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu.

Na to modlitewne czuwanie przybywają tysiące pielgrzymów z różnych i dalekich zakątków naszej Ojczyzny. Jednoczy ich pragnienie, aby Polacy byli narodem wolnym, aby „Polska była trzeźwa”.

OGŁOSZENIA o ciekawych wydarzeniach w regionie – trwa sezon urlopowy i część z nas przebywa poza Sanokiem, ale może niektórzy skorzystają z poniższych propozycji::

Rejonowa Krucjata Wyzwolenia Człowieka Przy Parafii Ojców Franciszkanów w Sanoku zaprasza na Ogólnopolską Narodową Modlitwę o Trzeźwość, która odbędzie się dnia 27 lipca, w poniedziałek, bieżącego roku, o godz. 16 w Sanktuarium SW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W MIEJSCU PIASTOWYM.

Istnieje możliwość wyjazdu zorganizowanego- odpłatnie. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do dnia 16 lipca 2015 r. pod numerem telefonu: 665 973 773 /lub w zachrystii u oo. franciszkanów/.

8 sierpnia (i 3 października), Miejsce Piastowe – „Komunikacja w małżeństwie” (warsztaty). Jak wzmocnić miłość małżeńską, szczegóły na plakacie, w załączeniu: Komunikacja_w_małżeństwie_(warsztaty)

14/15 sierpnia – Kalwaria Pacławskawyjazd rowerowy z Sanoka – osoby zainteresowane proszę o kontakt z: Wojciechem Winnikiem, wojciech.winnik.pryw@gmail.com).

 

 

 

 

14 lipca 2015|