IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2013 rok; IV Niedziela Adwentu

  1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie wszystkich, którzy przybyli na święta. Dziś nabożeństwo ku czci Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego z ucałowaniem relikwii o godz. 1630.
  2. W poniedziałek zbiórka Lektorów i Ministrantów o godz. 830
  3. Roraty jutro o godz. 1800. We wtorek o godz. 700. Na tę Mszę Świętą Harcerze przyniosą światło z Betlejem, które prosimy zabrać do swoich domów na stół wigilijny. W Wigilię nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  4.  Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców Langiewicza 1 kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się przy dekoracji świątecznej kościoła – szopki i choinek. Bóg zapłać.
  5. Wtorek, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, prosimy odczytać fragment Pisma św., odmówić modlitwy a w śpiewie kolęd wyrazić radość z Narodzenia Syna Bożego. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu. O północy uroczysta Msza Święta zwanaPasterką”. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystą Eucharystię, w której dziękować będziemy Bogu za Słowo, które Ciałem się stało i zamieszkało między namiJezusa Chrystusa Bożego Syna. Pasterka sprawowana w intencji wszystkich parafian z podziękowaniem za ofiary, jakie złożono na utrzymanie naszego kościoła.
  6. We środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 1700.
  7. We czwartek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  8. Od soboty rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” W tym roku odwiedzimy Parafian mieszkających po przeciwnej stronie kościoła. Szczegółowy plan kolędy podamy we czwartek.
  9. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela” Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W tym tygodniu numer świąteczny nieco droższy 9 zł. W gazecie polecamy interesujące artykuły jak i dodatki, kalendarz z J.P.II., płyta i śpiewnik z kolędami.

Intencje:

Msza św. w int. sióstr z Róży św. Agaty 23.XII. godz. 630.
Msza św. w int. Róży św. Jana z Dukli o Boże błog. 24.XII. o godz. 2400.
Msza św. w int. Kręgów Domowego Kościoła o błog. Boże i opiekę Św. Rodziny 29.XII. o godz. 1130.
Msza św. za zmarłych pracowników MKS w Sanoku 29.XII. o godz. 700.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła śp. Anna Skoczypiec z ul Młynarskiej. Wieczne odpoczywanie

22 grudnia 2013|