IV Niedziela Adwentu

18-12-2016r.
 1. Dzisiaj o godzinie 1615 nabożeństwo „Droga Światła”. Zapraszamy do oglądania w kaplicy M. B. prac konkursowych wykonanych przez dzieci z naszej parafii pt. „Anioł Bożonarodzeniowy”.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 17a klatki III i IV. Dzisiejsza taca na potrzeby naszej świątyni. W pierwszym oknie po lewej stronie kościoła został zamontowany kolejny witraż, zachęcamy do oglądania. Ofiarodawcom tj. Różom Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za ufundowanie. Bóg zapałać.
 1. Jutro na godz. 830 zapraszamy chętne osoby do pomocy przy budowie szopki.
 1. Od 17 do 24 XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź św. przedświąteczna w naszej parafii w środę od godz. 900 – 1200 i od 1430 – 1730.
 1. Roraty w dni powszednie o godz. 600. Serdecznie zapraszamy. W sobotę w czasie ostatnich Rorat Sanoccy Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Prosimy przynieść świece, aby je zanieść na stół wigilijny.
 1. We środę wieczorna Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. XII przypada rocznica święceń biskupich, we czwartek dzień imienin ks. Arcybiskupa Adama Szala, w modlitwie pamiętajmy o naszym pasterzu.
 1. Burmistrz Miasta, Caritas oraz Towarzystwo Św. br. Alberta zaprasza na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka w dniu 23 grudnia (piątek) o godz. 1230 na sanockim Rynku.
 1. Dzień 24 XII jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do Wigilijnej Wieczerzy. Uczyńmy z Wigilii przeżycie duchowe, religijne. Prosimy o zachowanie postu i nie podawanie alkoholu do Wieczerzy. Modlitwa i czytanie fragmentu Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Chrystusa, śpiew kolęd niech zjednoczy nas chrześcijan w głębokim przeżyciu tej tajemnicy naszej wiary.
 1. PASTERKA o godz. 2400 – serdecznie wszystkich gości i parafian zapraszamy.
 1. W Niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. Tak samo w poniedziałek w święto Św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Ogłoszenia społeczne:
  – Dyrekcja Przedszkola Nr 2 przy ul. Sadowej dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce makulatury i ogłasza kolejną zbiórkę w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Kontener będzie podstawiony przy przedszkolu.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: Uwięzieni w Biedzie” – raport na temat biedy w Polsce. W zakrystii można zakupić książkę Ks. F. Kwaśnego o historii powstania naszej parafii.
 1. Młodzież ze Szkolnego koła Caritas z SP Nr 4 rozprowadza pod kościołem sianko na stół wigilijny.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…


17 grudnia 2016|