III Niedziela WIELKIEGO POSTU

22 marca 2014 roku; III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600.  Program rekolekcji: ….
  2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 17a kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach.
  3. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na Mszy Świętej o godz. 1800 można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za dzieci nienarodzone. Kartki – deklaracje „duchowej adopcji” wyłożone na stoliku przy wyjściu. Wypełnione uroczyście złożymy w czasie wtorkowej Eucharystii.
  4. Katecheza neokatechumenalna od tego tygodnia we wtorek o godz. 1845 w kościele górnym.
  5. We środę, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W każdy czwartek od godz. 1700 zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, pół godziny przed Mszą św. jest odmawiany różaniec w intencji pokoju na świecie.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątek o godz.: 730, 1600 szczególnie dla dzieci i młodzieży, oraz o godz.: 1730.
  8. Przed świątynią rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki. Cena baranka 5 zł., paschalika 7 zł. Dochód przeznaczony na Caritas.
  9. Przy wyjściu ze świątyni ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Zachęcamy do zapoznania się z dobrą prasą religijną. Dzisiaj do gazety „Niedziela” jest dołączona piękna książka błogosławionej wizjonerki Katarzyny Emmerich pt. „Pasja”, opisująca Mękę Pańską. Cena gazety i książki to 6 zł.

Intencje:

Msza św. za śp. Marię Król od koleżanek ze szkół sanockich 25.03. o godz. 1800.
Msza św. o uszanowanie przykazania „Nie zabijaj” oraz o błogosławieństwo Boże dla podejmujących Duchową Adopcję 25.03. o godz. 1800.
Msza św. za śp. Jana Śmigiel od sąsiadów 29.03. o godz. 630.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: +Stanisław Szczudlik z ul. Cegielnianej. Wieczne odpoczywanie

23 marca 2014|