I NIEDZIELA ADWENTU

01 grudnia 2013 roku; I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dziś nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 1615..
  2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.
  3. We wszystkie dni z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami o godz. 1800. Każdego dnia przed roratami będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do tego duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaopatrzone w lampiony zbierają się przed ołtarzem M.B. Po Mszy będą losowały figurkę Maryi, która odwiedzi ich dom.
  4. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Gorazdowskiego 2 kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dziś taca na Seminarium Duchowne.
  5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy św. Po nowennie młodzież z Koła Misyjnego z Gimn. Nr 4, będzie sprzedawać ozdoby świąteczne przez nich wykonane z przeznaczeniem na misje tj. pomoc dzieciom z Kamerunu.
  6. Z racji wspomnienia św. Mikołaja Biskupa, we czwartek o godz. 1630 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie św. Mikołaja z dziećmi. Uwaga Rodzice! Biuro św. Mikołaja czynne od godz. 1500 w dolnym kościele.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji do nabożeństwa pierwszo-czwartkowego o godz. 1715.
  8. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1600. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji do nabożeństwa pierwszo-piątkowego o godz. 1715. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
  9. 07 grudnia o godz. 1800 w czasie Mszy św. można będzie oddać się Niepokalanej tzn. zostać Jej Rycerzem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Na stoliku są deklaracje, które należy wcześniej wypełnić.

10. W niedzielę 8 grudnia, na mocy specjalnej dyspensy Stolicy Apostolskiej obchodzi się w tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się 8 marca 1948 roku we Włoszech prosiła, aby w tym dniu czcić Ją, jako „Różę Mistyczną”. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinie łaski tj. od godz. 1230 – 1330. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci z klas drugich otrzymają poświęcone medaliki.

11. Od dzisiaj możliwość zakupu świecy Caritas na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach. Cena świecy to minimum 5 zł.

12. Ogłoszenie z Policji …(verte).

13. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela” Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy interesujący artykuł o pogrzebie Mamy bł. Ks. J. Popiełuszko pt. „Odeszła Ikona Matki”.

Intencje:

Msza św. z Róży św. Weroniki 4.12. o godz. 1800.
Msza św. za śp. Marię Szajnar, intencja od sąsiadów i koleżanek 02 grudnia o godz. 1800 i 05 grudnia o godz. 1800.
Msza św. za śp. Romana Konopka, intencja od pracowników Szkoły Budowlanej 06 grudnia o godz. 1800.
Msza św. za śp. Aleksandrę Dąbrowską, intencja od Róży św. Benedykta 08 grudnia o godz.830.
Msza św. w intencji Koła Radia Maryja 05 grudnia o godz. 1800.

30 listopada 2013|