I Niedziela Adwentu

30 listopada 2014r.

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: ”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
 2. Dziś nabożeństwo Nieszporów o godz.1615.
 3.  Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 34 kl. III i IV. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej świątyni składane indywidualnie i od rodzin. Dziękujemy Różom: Św. Klary, Św. Teresy, Św. Benedykta, Św. Heleny za ofiarę na potrzeby kościoła.
 4. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 1800 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Prosimy rodziców, aby zakupić dzieciom lampiony i uczestniczyć z nimi w roratach. Od jutrzejszych rorat przez najbliższy tydzień Msze św. będą w dolnym kościele ze względu na wymianę okien.
 5. W sobotę od godz. 800 zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła.
 6. We środę  nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych po Mszy św. wieczornej.
 7. Pierwszy czwartek – dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem pierwszoczwartkowym o godz. 1730.
 8. Pierwszy piątek – dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem pierwszopiątkowym
  o godz. 1730. Spowiedź w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1600. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800Po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież (uczącą się i starszą) na czuwanie adwentowe. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
 9. Pierwsza sobota – nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

10. Św. Mikołaj do dzieci z naszej parafii przybędzie w sobotę o godz. 1530 w dolnym kościele. Rodziców zapraszamy wcześniej od godz. 1430 także do dolnego kościoła.

11. Dzisiaj przed kościołem będą zbierane podpisy, aby Sejm podjął ustawę, która zagwarantuje rodzicom możliwość decydowania o tym kiedy, jak i czego jest uczone ich dziecko.

12. Ogłoszenie społeczne: Stowarzyszenie Odra – Niemen ogłasza zbiórkę żywności trwałej (makaron, herbata, kawa, kakao, słodycze, ryż, kasza, konserwy, warzywa i owoce w puszce, artykuły chemiczne) dla polskich kombatantów na Kresach Wschodnich. Materiały można składać 4 i 5 grudnia, od godziny 16 – 18 w salce Dolnego Kościoła.

13. W przyszłą Niedzielę dzieci ze wspólnoty Betania będarozprowadzać kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na cele wspólnoty. Również od przyszłej Niedzieli będzie można nabyć świece Caritas – cena min. 5 zł.

14. Ministranci rozprowadzają nasz parafialny kalendarz. Zapłata to dobrowolna ofiara z przeznaczeniem na fundusz św. Mikołaja dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy drukarni Piast Kołodziej za bezinteresowny wydruk kalendarza. Ministranci rozprowadzają także gazety katolickie:  „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – polecamy ciekawe artykuły min. ”Uratowane Relikwie Św. Mikołaja”.

15. Intencje:

– Msze  św. gregoriańskie za śp. Eugenia i Stanisław Daszyk od 1.XII.
– Msza św. za śp. Jerzego Sabat int. od Domowego Kościoła przy naszej parafii 5.XII
o godz. 1800.

-Msza św. za śp. Andrzeja Burego, int. od Sąsiadów z ul. Krasińskiego 21, 4.XII godz. 18.

-Msza św. o cud uzdrowienia dla Miłosza Kuśnierza, z int. Personelu Przedszkola nr 2, 2.XII godz. 7.00

16. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Emilia Łakus z ul. Śliwowej,
śp. Andrzej Borczyk z ul. Sadowej, śp. Robert Sieczkowski z ul. Cegielnianej.  – Wieczne odpoczywanie…

29 listopada 2014|