DOBRZE ZROZUMIEĆ – CO TO JEST WOLNOŚĆ

25 lipca 2014 roku; Nasze pokolenie mówi, że wolność jest najważniejsza, ale ta wolność nie zawsze jest dobrze rozumiana – mówią uczestnicy 27-ego Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Jego hasłem, jak wiemy są słowa: „Projekt MesjaszWolność„. Wielu uczestników przyjechało na FSM już kolejny raz. Dla wielu z nich bardzo ważne jest grono ludzi, których tu spotyka i którzy, tak jak ona, są wierzący.

DOBRZE ZROZUMIEĆ - co to jest wolnośćMożna z nimi porozmawiać, podzielić się różnymi doświadczeniami, znaleźć odpowiedzi na pytania, które się pojawiają, a nad którymi często brakuje czasu, żeby się głębiej zastanowić.

Tu jest czas, żeby przemyśleć jak się postępuje w życiu i odpocząć od tego wszystkiego, co jest na co dzień.  Dla wielu też istotne jest pogłębianie relacji z Bogiem.

  • Można usłyszeć wiele mądrych słów, które szczególnie do młodych ludzi trafiają.
  • Jest też dużo zabawy, bardzo fajne towarzystwo i wielu poszukujących młodych ludzi .
  • Nasze pokolenie mówi, że wolność jest najważniejsza, ale ta wolność nie zawsze jest dobrze rozumiana.

Myślę, że tutaj właśnie możemy zobaczyć prawdziwą wolność, a nie złudną, która jest teraz pokazywana i promowana – komentuje Michalina tegoroczną tematykę Spotkania. – Myślę, że wolność jest naszym wielkim darem od Boga i bardzo podoba mi się to hasło, bo mogę się głębiej zastanowić, czym ona jest i w jaki sposób chciałabym ją wykorzystać. O wolności mówią także goście FSM-u.

  • Raper Dobromir „Mak” Makowski, uwikłany niegdyś w narkotyki, opowiedział swoje świadectwo uzależnienia i wyjścia z nałogu.
  • Wolność to dążenie ku temu, aby spotkać się z miłością, tą doskonałą miłością, poprzez modlitwę i pomaganie innym ludziom. To jest dzisiaj moja wolność.
  • Dzisiaj w mojej wolności każdego dnia decyduję się być człowiekiem, który podaje rękę drugiemu człowiekowi.
  • Żyjemy tylko chwilę i w tym pociągu, jakim jest życie, Bóg daje nam wolność jako decyzję o tym, jak chcemy żyć – mówi „Mak”.

Piątek to ostatni pełny dzień trwającego od niedzieli 27-ego Franciszkańskiego Spotkania Młodych. W trakcie FSM-u na Kalwarii Pacławskiej goszczą aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni, którzy będą rozmawiać z młodzieżą o wierze.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

26 lipca 2014|