BOŻE NARODZENIE A.D. 2013

24 grudnia 2013 roku; Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia; Radując się, że w betlejemskiej grocie na świat przyszło Wcielone Słowo Boga, pragnę w imieniu własnym oraz wszystkich kapłanów naszej parafii, złożyć życzenia spokojnych i pełnych miłości Świąt. „Ubodzy! Was to spotkało, Witać Go przed bogaczami, a Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami”. (fragment kolędy Bóg się rodzi).

BOŻE NARODZENIE A.D. 2013

W tę noc – Bożego Narodzenia wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko uwierzyć, a zobaczy się cuda! Z tej też okazji składam Wam najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia, że jesteście kimś naprawdę wyjątkowym.

Nadchodzi czas, gdy milkną wszystkie spory; gdy choinka rozświeca ciemne kąty, gdzie twarze ludzi zmieniają się uśmiechem…

Życzę Wam kochani, aby Maleńki Chrystus narodził się w Was na nowo! Niech Wasze dusze i ciała otworzą się na światło miłości i ufności.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego z całym szacunkiem i oddaniem życzę Wam wyzwolenia od nienawiści, egoizmu, zniewoleń. Pamiętajcie też, że zasługujecie na prawdziwe, pełne radości i poczucia bezpieczeństwa życie! Niechaj te święta będą pełne Miłości dla Was i Waszych najbliższych.

Czasem może się wydawać, że nic nas już nie zaskoczy, że koleje losu potoczyły się dla nas niczym wyrocznia, albo że wszystkiego już doświadczyliśmy… A święta to tylko cień wspaniałej, bogatej w radość i spontaniczność przeszłości.

BÓG SIĘ RODZI!!

Radujmy się, zamiast smucić! Nic nie jest bez znaczenia, nic nie dzieje się tylko przez przypadek! Boże Narodzenie to czas zmian, cudów i nadziei, ale jeden jest warunek – NIE ZABIJAJMY RADOŚCI i potrzeby dzielenia się miłością. Gdy otworzycie szeroko swe serce i zaprosicie do szczęścia swych wrogów, świat Wasz rozbłyśnie na nowo wszystkimi barwami!

Boże Narodzenie to czas cudów! Życzę Wam, wiary, miłości i odwagi! Byście każdego dnia umieli odnajdywać w sobie cuda. Byście nie bali się dążyć za własnymi potrzebami i marzeniami, każdy bowiem jest powołany do szczęścia i rozwoju ducha!

Życzę Wam, spokoju i ufności. Każdy ma prawo do potknięć i upadków, ale trzeba z dojrzałością i optymizmem powstawać każdego dnia, tak by Wasze życie stawało się świadectwem – namacalnym dowodem istnienia Miłości na ziemi. Wszystkiego Najlepszego!

W dzień Bożego Narodzenia życzę Wam, wiecznej radości i pogody ducha. Niech Wasze egzystowanie będzie na służbę drugiemu człowiekowi. Niechaj Wasze poglądy, myśli i refleksje śmiało i dumnie ubogacają serca Waszych bliskich oraz niechaj światło optymizmu, jakie się w Was świeci nigdy nie zgasło.

W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia życzę Wam, byście umieli odnajdywać szczęście w małych, codziennych sprawach, byście szukali ciepła i nadziei, i byście zagłębiali się w to, co ubogaca i rozwija. Starajcie się z pokorą wchodzić w kolejne etapy Waszego życia, byście nie przegapili ważnych i cudownych Znaków Miłości.

Z okazji świat Bożego Narodzenia życzę Wam, abyście zawsze otoczeni byli przyjaciółmi! Nie – znajomymi, kolegami, ale prawdziwymi przyjaciółmi, którzy kochają Was takim, jakimi jesteście! Z wszelkimi niedociągnięciami i dziwactwami. Dawajcie im siebie w całości, bez udawania! Najważniejsza jest Wasza autentyczność!

Niechaj Jezus obdarza pokojem i nadzieją. Niechaj wypełni każdą tęsknotę i pustkę. Niechaj na nowo da się rozpoznać, jako Przyjaciel i Przewodnik.

Z zapewnieniem o modlitewnej łączności

ks. Proboszcz Andrzej Szkoła

Boże Narodzenie 2013

23 grudnia 2013|