ZATROSZCZYĆ SIĘ O TYCH, KTÓRYM BRAKUJE CODZIENEGO CHLEBA

13 grudnia 2013 roku; Papież Franciszek nazwałświatowym skandalemto, że miliard ludzi cierpi z powodu głodu. „Nie możemy odwrócić głowy w drugą stronę i udawać, że ten problem nie istnieje” – powiedział w przesłaniu wideo w związku z kampanią Caritas na rzecz walki z głodem. „Żywność, którą dysponuje świat, wystarczyłaby, by nakarmić wszystkich” – podkreślił papież w orędziu rozpowszechnionym w poniedziałek. Zachęcam wszystkie instytucje na świecie, cały Kościół i każdego z osobna, jako jedną rodzinę ludzką do tego, by udzielić głosu wszystkim osobom, które w ciszy cierpią z powodu głodu, aby stał się on wołaniem zdolnym wstrząsnąć światem” – zaapelował Franciszek.

ZATROSZCZYĆ SIĘ O TYCH KTÓRYM BRAKUJE CODZIENEGO CHLEBAMówił też: „Przypowieść o rozmnożeniu chleba i ryb uczy nas, że jeśli jest wola, to, to co mamy, nie kończy się, a wręcz jest tego w nadmiarze i nie można tego zmarnować„. Franciszek wezwał do podjęcia starań o to, by wszyscy mieli dostęp do pożywienia, co – jak zauważył – jest „prawem danym przez Boga”.

Z chrześcijańską miłością dzielmy się tym, co mamy, z tymi, którzy muszą stawiać czoła licznym przeszkodom, by zaspokoić tak podstawową potrzebę, i jednocześnie stańmy się głosicielami prawdziwej współpracy z ubogimi, by dzięki swojej i naszej pracy mogli godnie żyć” – prosił papież. Wyraził przekonanie, że kampania Caritas jest zarazem zachętą dla wszystkich, by byli bardziej świadomi dokonywanych przez siebie wyborów dotyczących żywienia. Jak przypomniał, często prowadzą one do marnowania jedzenia i złego wykorzystywania jego zasobów.

W opinii papieża należy przestać myśleć, że wybory podejmowane przez pojedynczych ludzi nie mają wpływu na życie tych, którzy daleko bądź blisko odczuwają głód. „Proszę was z całego serca, by wesprzeć Caritas w tej szlachetnej inicjatywie, by działać jak jedna rodzina, zaangażowana na rzecz zapewnienia jedzenia wszystkim” – mówił Franciszek. Modlił się o „łaskę zobaczenia świata, w którym nikt nigdy nie będzie już musiał umrzeć z głodu”. Oficjalnie kampania Caritas Internationalis pod hasłem „Jedna rodzina ludzkażywność dla wszystkich” zostanie zainaugurowana we wtorek w Rzymie.

Na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

11 grudnia 2013|