ZAPROSZENIE NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA KALWARIĘ PACŁAWSKĄ

05 sierpień 2015 roku; Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia 2015 roku. Jak informują organizatorzy, ta szczególna wędrówka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 6.20 i uroczystym błogosławieństwemPielgrzymowanie ma swoje wielowiekowe tradycje, w Europie pielgrzymowano zanim jeszcze powstały wielkie religie monoteistyczne. Podążano wówczas do miejsc, gdzie według wierzeń mieszkała Moc. Dzisiaj pielgrzymujemy do miejsc świętych, a pielgrzymowanie stało się znakiem szczególnym Nas, Polaków. Pielgrzymowanie, niezależnie od wybranej formy zawsze wiąże się z „wydatkiem energetycznym „, wydatkujemy swoje siły, znosimy trudy i niewygody ofiarując je zwykle w sobie wiadomej intencji. Jednak dla wielu najważniejszym elementem pielgrzymki jest odosobnienie.

Pielgrzymka do MB PacławskiejW tym czasie, bowiem odrywamy się od codziennego życia, pozostawiamy swoje obowiązki, pracę, dom, rodzinę i zmierzamy do miejsca, które jest celem pielgrzymki. Ale może nie to miejsce jest w tym wszystkim najważniejsze.

Pielgrzymując kształtujemy i wyostrzamy naszą wrażliwość, wzbogacamy się i dojrzewamy duchowo, a w pewien sposób przybliżamy się i prawie dotykamy SACRUM. Pielgrzymka to także zbiorowa lub indywidualna wędrówka mająca na celu oddanie czci Bogu oraz pozyskania łask w życiu doczesnym i przyszłym. Jest ona znakiem szczególnej obecności Boga, znakiem modlitwy, pokuty i wspólnoty.

Każda pielgrzymka obejmuje trzy fazy: wyjście, drogę i dojście. Punkty wyjścia i dojścia są stałe i tworzą ramy przestrzeni pielgrzymkowej. Przestrzeń tę sakralizuje święty cel pielgrzymki, dlatego droga prowadząca do niego nabiera cech sakralnych, a jej pokonywanie staje się rytem.

Pokonywanie drogi łączy się z przeżywaniem kolejnych doświadczeń religijnych, które pozwalają zrozumieć mieć istotę świętego celu. Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia 2015 roku.

Organizatorzy pielgrzymki zwracają się z prośbą, aby osoby zainteresowane w poniedziałek przyniosły swoje bagaże 10 sierpnia na godz. 10.00 pod budynek plebanii NSPJ w Sanoku.

Bagaże będzie można donieść również w dniu pielgrzymki, czyli 11 sierpnia przed Mszą św. W parafii NSPJ w Sanoku.

We wtorek 11 sierpnia, o godz. 6.20 Mszą Świętą  i uroczystym błogosławieństwem, rozpocznie się ta szczególna wędrówka.

Nocleg z 11 na 12 sierpnia będzie w miejscowości Ropienka, gdzie dowieziony zostanie smaczny posiłek. Następnego dnia wyruszamy bezpośrednio na Kalwarię Pacławską. Koszty pielgrzymki związane są z przewiezieniem bagaży, z noclegiem, oraz z powrotem autokarem do Sanoka w nocy 14 sierpnia (nie powinny być duże, w zależności od ilości uczestników pielgrzymki) zapewniają organizatorzy pielgrzymki.

Chęć udziału w pielgrzymce możemy zgłaszać bezpośrednio w zakrystii bądź też kancelarii parafialnej lub przez parafialną stronę internetową: http://www.nspj-sanok.pl

 

5 sierpnia 2015|