Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11. 2016r.

  1. Serdecznie dziękujemy Ks. Tomaszowi Podolakowi za wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać! Z racji odpustu wszystkim parafianom życzymy błogosławionego dnia a wszystkich gości serdecznie pozdrawiamy. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.!
  1. Dzisiaj o godzinie 1615 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych.
  1. Dzisiaj kończy się nadzwyczajny rok miłosierdzia. Pamiątką tego czasu łaski będzie krzyż adoracyjny i figura Św. Michała Archanioła, jako pamiątka nawiedzenia – poświęcimy je dzisiaj w czasie sumy odpustowej. Także na sumie będą poświęcone opłatki wigilijne, które od poniedziałku po naszej parafii będą roznosili p. Kościelny i p. Organista.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 9 klatki III i IV. Dzisiejsza taca na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj oraz za ofiary rodzinne. Za tydzień taca na dom księży emerytów w Korczynie.
  1. W najbliższy poniedziałek i czwartek odbędą się dwie ostatnie Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – serdecznie zapraszamy po wieczornej mszy świętej.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Roraty od następnego poniedziałku o godz. 600.
  1. W najbliższą sobotę w naszej parafii rozpocznę się katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy młodzież od szkół średnich w wzwyż. Katechezy odbywać się będą w dolnym kościele, rozpoczęcie godz. 1845.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Świadectwa naszej cywilizacji legły w gruzach” – przejmujący reportaż o trzęsieniu ziemi we Włoszech.
  1. Dzisiaj przy kościele można nabyć książkę o historii powstania naszej parafii i budowy kościoła, której autorem jest Ks. Prałat Feliks Kwaśny.

Intencje zbiorowe:
23-XI. godz. 700 za śp. Aleksandra Kordys
od Kol. i Kol. syna Artura z pracy A8,
oraz 23.XI. o godz. 700; 24.XI. o godz. 630; 26.XI. o godz. 630.

25.XI. godz. 1800 Msza św. w int. Róży św. Katarzyny.

26.XI. godz. 1800 za zmarłych polecanych w wypominkach.

27.XI.godz. 1700 za śp. Stanisław Siedlecki int.
od pracowników i obsługi PWSZ w Sanoku.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Zdzisław Furmankiewicz z ul. Cegielnianej,
śp. Józef Grzesik z ul. Śliwowej,
śp. Zofia Biskup z ul. Kwiatowej.
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

19 listopada 2016|