XXXIII Niedziela Zwykła

13-11-2016r.
 1. Dzisiaj o godzinie 1615 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych.
 1. Dzisiaj kończy się nadzwyczajny rok miłosierdzia. Specjalne modlitwy dziękczynne w czasie nabożeństwa o godz. 1615. Pamiątką tego czasu łaski będzie krzyż adoracyjny, który prezentujemy przy ołtarzu i figura Św. Michała Archanioła jako pamiątka nawiedzenia – poświęcimy je uroczyście w czasie sumy odpustowej. Krzyż jest to dzieło młodego artysty spod Dukli. Krzyż i figura będą w kościele na stałe a w wielkim tygodniu będzie to krzyż adoracyjny. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj w Dolnym Kościele o godzinie 1800 – odbędzie się Wieczornica Harcerska – poświęcona odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. zapraszamy.
 1. W poniedziałek o godz. 1845 w kościele specjalna katecheza – spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów z klas I, II, III. Obecność obowiązkowa, prosimy przynieść indeksy.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 9 klatki I i II. Za tydzień taca na potrzeby parafii, min: bieżące rachunki, ubezpieczenie kościoła prąd i ogrzewanie oraz tynkowanie piwnic pod kościołem.
 1. Trwa miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Każdego dnia o godzinie 1740 modlitwa wypominkowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Odpust parafialny z Uroczystym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Do tej uroczystości będziemy przygotowywać się przez modlitwę. Rozpoczęcie nabożeństwa przygotowującego tzw. „Triduum” we czwartek Mszą św. o godz. 830 oraz po południu o godz. 1800 po mszach św. okolicznościowe nabożeństwo. Tak samo będzie w piątek i sobotę. W czasie tych dni zapraszamy do nawiedzenia Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji. Rycerstwo Niepokalanej prosimy o prowadzenie w tych dniach „Koronki do Bożego Miłosierdzia” o godz. 1500 kaplicy adoracji. W niedziele po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Uroczysty Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za króla i Pana. Uroczysta suma odpustowa w niedzielę o godz. 1130. Serdecznie zapraszamy do przygotowania się do tej ważnej dla każdego z nas uroczystości.
 1. Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego i Zarząd Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku z całego serca dziękują za wsparcie finansowe w czasie kwesty na cmentarzu.
 1. Młodzież rozprowadza ścienne kalendarze parafialne na rok 2017r.. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na fundusz świętego Mikołaja oraz na potrzeby dzieci, młodzieży i liturgicznej służby ołtarza w naszej parafii – za okazaną hojność i wsparcie w imieniu najmłodszych składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka 18 listopada o godz. 1800, zaproszeni są wszyscy, którzy są zainteresowani tematem trzeźwości.
 1. W najbliższy piątek o godz. 1600 na Cmentarzu Centralnym Msza św. w intencji zmarłych współmałżonków.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: Panowanie Twoje Trwa – czyli jak rozumieć Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość nabycia Ewangeliarza na 2017 rok oraz Pisma Świętego wydawanego przez Wydawnictwo Świętego Pawła.
 1. Także w następną niedzielę będzie można nabyć książkę o historii powstania naszej parafii i budowy kościoła, której autorem jest Ks. Prałat Feliks Kwaśny.

Intencje zbiorowe:

+ Elżbieta Rzońca od sąsiadów z ul. JP II 49, kl. I i II
14.11. godz. 1800.

+ Aleksandra(k) Kordys int. od kolejarzy
15.11. godz. 630.

+ Andrzej Wołoszczak int. od sąsiadów z klatki
16, 17. 11. Godz. 630.

+ Za zmarłych polecanych w wypominkach
19.11. godz. 1800.

+ Msza za śp. Bazylego Tymoczko – przeniesiona
w dniu 14.11. z godz. 1800 na 630 ze względu na Kongregację kapłańską.

+ Msza św. w intencji Akcji Katolickiej naszej parafii
20.11. o godz. 1130.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych bliskich zmarłych.
Wieczne odpoczywanie…

12 listopada 2016|