XXX Niedziela Zwykła

29-października-2017r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1600. We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych. „Bóg zapłać” dzieciom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę różańcową.
 1. „Bóg zapłać” Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 14. Dziękujemy Róży św. Benedykta i wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Maryjnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  Kontynuacją tych rekolekcji dla naszej parafii – będzie Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w następny poniedziałek, 6 listopada, o godz. 1845 w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną odkryć i doświadczyć miłości Bożej, słuchać Bożego Słowa i ożywić swoją wiarę, do udziału w tym wydarzeniu. Seminarium jest dla otwarte dla wszystkich – zapraszamy również osoby, które nie uczestniczyły w rekolekcjach.
 1. Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, na Mszę o godz. 1000, podczas której zostaną poświęcone i wręczone im książeczki do modlitwy. 
 1. We wtorek zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
 1. We środę (1.XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. do południa w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700. Msze św. na cmentarzach sanockich o godz. 1430, a następnie procesja z modlitwą za zmarłych. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie zyskiwać odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. Te odpusty mogą być ofiarowane tylko za zmarłych. Warunki uzyskania odpustów: spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej, pobożne modlitewne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania wielu odpustów. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od godz. 1700.
 1. We czwartek (2.XI) Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 630, 700, 830, 1000, 1600 i 1800. Modlitwy za zmarłych tzw. „Wypominki” przez cały listopad w dni powszednie będą odprawiane o 1740. Ponadto w każdą sobotę listopada o godz. 1800 będzie odprawiana Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Kartki wypominkowe znajdują się na stolikach z tyłu świątyni. Wypisane kartki prosimy składać w kancelarii, zakrystii lub na tacę.
 1. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło w Sanoku oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku jak co roku będą kwestować na sanockich cmentarzach na cele statutowe.
 1. Pierwszy czwartek: Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy świętej. Prosimy młodzież – Kandydatów do Bierzmowania, aby do spowiedzi przyszli w Pierwszy Czwartek od godz. 1700.
  Pierwszy piątek: Zapraszamy do spowiedzi w czasie porannych Mszy świętych i po  południu od godz. 1530. Dodatkowa Msza święta o godz. 1600. Nabożeństwo  pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800.
  Pierwsza sobota: Nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy świętej.
 1. Dzisiaj Parafia NSPJ organizuje II Orszak ze Świętymi w Sanoku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400, następnie przemarsz z relikwiami świętych ulicami miasta do kościoła farnego. Organizatorzy zachęcają, aby przebrać się za ulubionego świętego, zabrać ze sobą jego figurę lub obraz, założyć jasne ubranie i dołączyć do orszaku ze świętymi.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy artykuły pt. „Zaproszenie do Wieczności” – czyli jak rozumieć tajemnicę świętych obcowania.

  Bożemu Miłosierdziu
  polećmy naszych bliskich zmarłych
  .
  W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli:
  śp. Zdzisław Bobko z ul. Langiewicza,
  śp. Jacek Rudy z ul. Jana Pawła II,
  śp. Wanda Pelczar z ul. Kwiatowej.
  Wieczne odpoczywanie
30 października 2017|