XXVIII Niedziela Zwykła

16-10-2016r
  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy. W tygodniu Różaniec o godzinie 1630 dla dzieci zaś na godz. 1730 zapraszamy wszystkich wiernych. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie modlitwy różańcowej każdorazowo możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 3 klatki III i IV. Braciom z Róży św. Stanisława Kostki dziękujemy za ofiarę złożoną na Kościół. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca mszalna przeznaczona na potrzeby parafii.
  1. Dzisiaj pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia” przeżywamy XVI Dzień Papieski. Z tej okazji pod kościołem po każdej mszy świętej kwesta na rzecz Papieskiej Fundacji Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z biednych rodzin – Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
  1. W piątek 14 października przypada święto Komisji Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach, katechetach oraz wszystkich pracownikach oświaty.
  1. Na Jasnej Górze – w sobotę, 15 października – odbędzie się Wielka Pokuta za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy: „Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie”. „Przez wspólną Wielką Pokutę możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas”. Z tej okazji organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę o godz. 400 Powrót w godzinach nocnych. Koszt – 80 zł, zapisy w zakrystii. Można zapisywać się jeszcze dzisiaj – pozostało około 15 wolnych miejsc – prosimy o szybką decyzję w celu zamówienia odpowiedniego autokaru.
  1. Młodzież Gimnazjalna swoje spotkanie formacyjne w październiku będzie miała w czasie nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Stuła Katyńska” piękne wspomnienie o pochodzącym z Sanoka Księdzu Prałacie Zdzisławie Peszkowskim.

Intencje zbiorowe:

W intencji Akcji Katolickiej
13.10 – godz. 1800.

W intencji Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
14.10 – godz. 1800.

W intencji Pielgrzymów do Częstochowy
11.10 – godz. 1800.

+Alina Kocur – od kolegów synów z pracy
10.10 – godz. 1800.

+Jadwiga Milczanowska – od koleżanek synowej z pracy z PSS sklep nr 4
12.10 – godz. 1800.

+Zygmunt Kłosowski – od pracowników cywilnych
i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku
14.10 – godz. 630.

+Zygmunt Kłosowski – od sąsiadów z bloku
15.10 – godz. 630.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Adam Wójcik z ul. Jana Pawła II,
śp. Helena Sobolak z ul Traugutta,
śp. Wiesław Zapał z ul. Traugutta.
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

8 października 2016|