XXVII Niedziela Zwykła

2-10-2016r. 
  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy. W tygodniu Różaniec o godzinie 1630 dla dzieci zaś na godz. 1730 zapraszamy wszystkich wiernych. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie modlitwy różańcowej każdorazowo możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej na mszy świętej wieczornej poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym.
  1. Dzisiaj podczas każdej mszy świętej są głoszone zaproszenia na Katechezy Ewangelizacyjne, które odbywać się będą w Kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 1845.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 3klatki I i II. Siostrom z róży świętej Weroniki dziękujemy za ofiarę złożoną na witraż.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek października – nabożeństwo pierwszoczwartkowe połączone z różańcem.
  1. Pierwszy piątek – dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Spowiedź w czasie porannych Mszy św. i po południu od 1600. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z różańcem.
  1. Na Jasnej Górze – w sobotę, 15 października – odbędzie się Wielka Pokuta za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy: „Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie”. „Przez wspólną Wielką Pokutę możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas”. Z tej okazji organizujemy z naszej parafii  pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę o godz. 400 Powrót w godzinach nocnych. Koszt – 80 zł, zapisy w zakrystii do następnej niedzieli włącznie. Prosimy o szybką decyzję w celu zamówienia odpowiedniego autokaru.
  1. W przyszłą niedzielę pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia” będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież po każdej mszy świętej będzie kwestować na rzecz papieskiej fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z biednych rodzin.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Demony boją się Różańca”.

Intencje zbiorowe:

W intencji członków AK pielgrzymujących
do Częstochowy oraz Przyjaciół
4.X – godz.700.

+Alina Kocur – od kolegów synów z pracy
3.X – godz. 1800.

+Elżbieta Rzońca – od sąsiadek z działki
5.X – godz. 700;
od kolegów z pracy zięcia Bogdana
6.X – godz. 630;
od sąsiadów z ul. Jana Pawła II kl. I i II
7.X – godz. 630 oraz 8.X godz. 700.

+Stanisław Siedlecki – od pracowników
obsługi PWSZ w Sanoku
7.X – godz. 1800.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Krystyna Grzebień z ul. Młynarskiej
śp. Aleksandra Kordys z ul. Cegielnianej.
Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 
1 października 2016|