XXVI Niedziela Zwykła

01.10.2017r.

 1. Dzisiaj pierwsze Nabożeństwo Różańcowe – Październikowe połączone ze zmianą tajemnic o godz. 1600. W dni powszednie Nabożeństwa Różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 1630, a o godz. 1730 różaniec dla wszystkich. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dziękujemy Ks. Jakubowi Kruczkowi za wygłoszone dziś Słowo Boże i skierowanie zachęty do modlitwy.
 1. Bóg zapłać Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowa 13 kl. I i II. Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Róży św. Agaty za ofiarę na Kościół. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dzisiejszy dzień jest w Polsce Dniem Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”. Jest to dzień modlitwy i wsparcia duchowego dla ofiar kataklizmu oraz okazja dla wsparcia finansowego poprzez zbiórkę do puszek przy drzwiach kościoła. Za tydzień „Dzień Papieski” – będzie możliwość złożenia ofiary jako wsparcia finansowego na kształcenie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej, w czasie której są odczytywane prośby i podziękowania. Serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu:
  – Pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do stanu duchownego. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe połączone z różańcem o godz. 1730.
  – Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1530. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z różańcem o godz. 1730. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
  – Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 1800 następnie ostatnie nabożeństwo Fatimskie z procesją ulicami osiedla. Pójdziemy ulicami: Jana Pawła II., Sadową, Gorazdowskiego do Kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą w tym dniu wyjechać na modlitwę „Różaniec do granic”.
 1. W najbliższą sobotę tj. 7 października organizujemy wyjazd na modlitwę „Różaniec Do Granic”. Nasza parafia udaje się do Wetliny. Zapraszamy na to wspólne pielgrzymowanie Wszystkich Parafian. Wyjazd o godz. 800 sprzed kościoła. Zapisy w Zakrystii. Koszt 20 zł. płatne przy zapisie.
 1. Dzisiaj są zbierane podpisy pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę życia chorych dzieci przed narodzeniem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisu w obronie życia.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Polska Opleciona Różańcem” – twórcy tej inicjatywy opowiadają o idei jej powstania.

Intencje zbiorowe:
6-X, piątek, g. 6.30
O Błog. Boże dla Braci i Sióstr z Róży św. Maksymiliana

6-X, piątek, g. 18.00
za zmarłą Ewelinę Kądziołka w 10 r. śm.
ofiarują koledzy i koleżanki z pracy ze Stomilu

7-X, sobota, g. 18.00
W intencji Sióstr z Róży św. Kingi i Ich Rodzin

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł
śp. Witold Kramarz z ul. Jabłoni.
Wieczne odpoczywanie…

1 października 2017|