XXVI Niedziela Zwykła

25-09-2016r.
  1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 1 klatki V i VI. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio FARA, po każdej mszy świętej pod kościołem zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
  1. W czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Św. Michał Archanioł jest Patronem naszego miasta dlatego w Sanoku w tym dniu uroczystość. Informujemy parafian, że w dniach 28-30 października będziemy gościć w naszym kościele Figurę św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. Rozpoczynamy przygotowania do tej uroczystości. Wszystkich parafian prosimy aby już dziś zarezerwowali sobie czas na spotkanie ze świętym Michałem Archaniołem. Szczegółowy program nawiedzenia już znajduje się na stronie internetowej parafii.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota października oraz początek nabożeństw różańcowych. Zachęcamy wszystkich do licznego w nich udziału. Na godzinę 1630 serdecznie zapraszamy na wspólny różaniec wszystkie dzieci zaś na 1730 wszystkich wiernych. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie modlitwy różańcowej każdorazowo możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższą sobotę wyjątkowo różaniec po mszy świętej wieczornej połączony z ostatnią w tym roku Procesją Fatimską – przejdziemy ulicami: Jana Pawła II, Sadową, Gorazdowskiego. Dla dzieci w sobotę różaniec bez zmian – o godz. 1630.
  1. W przyszłą niedzielę (2 października) podczas każdej mszy świętej będą głoszone zaproszenia na Katechezy Ewangelizacyjne, które odbywać się będą w Dolnym Kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 1845.
  1. Również w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 1000 obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Przekażmy sobie prawdę” – rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim na temat wielu ludzkich uzależnień.

Intencje zbiorowe:

Od 1 października początek mszy św. gregoriańskich
za śp. Ludmiłę Denko oraz za śp. Zofię Sowa.

+Maria Kafara – od sąsiadów z bloku z ul. Sierakowskiego 9
i ul. Dembowskiego 10 – 26, 27 i 28 września o godz. 630.

+Zygmunt Kłosowski – od sąsiadów z bloku
28 września – godz. 630.

+Zygmunt Kłosowski – od pracowników cywilnych i policjantów
z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku
27 oraz 30 września – godz. 630.

W intencji Sióstr z Róży Świętego Józefa Sebastiana Pelczara
1 października – godz. 1800.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
+Andrzej Wołoszczak z ul. Sadowej

 +Józefa Smiszkiewicz z ul. Cegielnianej.


Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

24 września 2016|