XXIX Niedziela Zwykła

16-10-2016r.
  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy. W tygodniu Różaniec o godzinie 1630 dla dzieci zaś na godz. 1730 zapraszamy wszystkich wiernych. Od najbliższej środy rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę przygotowującą naszą parafię na Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano. Będzie połączona z różańcem.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 5 klatki I i II. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła – wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Wczoraj po prawej stronie świątyni został zamontowany kolejny witraż nawiązujący do przeżywanego Roku Bożego Miłosierdzia. Fundatorem jest rodzina Roblów której składamy wielkie Bóg zapłać!
  1. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Piękną tradycją jest modlitwa wypominkowa w intencji tych którzy już od nas odeszli. Dlatego już od dzisiaj na stolikach przy wyjściu ze świątyni zostały wyłożone „kartki wypominkowe”. Podobnie jak w roku ubiegłym każda kartka ma nadrukowaną datę i dzień tygodnia aby umożliwić wiernym udział w modlitwie za zmarłych których pragniemy wspomnieć w modlitwie. „Kartki wypominkowe” jak co roku składamy na tacę lub w zakrystii.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Łukasza Ewangelistę – w tym dniu modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia, w środę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, zaś w sobotę św. Jana Pawła II papieża.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z nowenną i odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
  1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na pierwsze po wakacjach spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się 21 października o godz. 1800 w kościele Ojców Franciszkanów.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Żyj i pozwól żyć”.
  1. Rada Dzielnicy Wójtowstwo zaprasza do głosowania na zadania ujęte do Budżetu Obywatelskiego w Dzielnicy Wójtostwo. Głosowanie odbywa się w dniach od 13 do 19 października br. Punkty do głosowania to: Sala Herbowa Urzędu Miasta – w godz. od 730 – 1530 oraz Dzielnica Wójtostwo ul. Sadowa 18 w godz. od 1500 – 1700. Można także głosować przez internet po odpowiednim zalogowaniu się. Wszelkie informacje na stronie www.sanok.pl.

Intencje zbiorowe:

W intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam
18.X – godz. 1800.

W intencji Sióstr z Róży św. Brata Alberta
20.X – godz. 1800.

W intencji Kręgu Domowego Kościoła św. Andrzeja Boboli
20.X – godz. 1800.

+Mieczysław Hanejko – od Członków Chóru Parafialnego
17.X – godz. 1800.

+Mieczysław Hanejko – od koleżanek i kolegów Piotra ze Stomilu
18.X – godz. 1800.

+Michał Wołoszyn – od Sióstr z Róży św. Heleny
20.X – 700.

+Aleksandra Kordys – od sąsiadów z ul. Cegielnianej 62/1
23.X – godz. 1700.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Jadwiga Jurczyk z ul. Sierakowskiego,
śp. Maria Mazur z ul. Bliskiej
śp. Grażyna Błyskal z ul. Jana Pawła II.
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

16 października 2016|