XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2013 oku; XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych o godz. 1630. Modlimy się także w intencji Rekolekcji Ewangelizacyjnych w naszej parafii.
  2. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 będziemy przeżywać prymicje kapłana, który wywodzi się z naszej parafii O. Macieja Saskofranciszkanina. Tutaj się urodził, przyjął sakrament Chrztu św. i Komunii św. Następnie z rodziną wyjechał do USA. Tam wstąpił do klasztoru i przyjął święcenia kapłańskie. Otoczmy naszego rodaka modlitwą
  3. Dziś dzień środków społecznego przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem „Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na Skale”. Z tej okazji oraz z racji święta św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na Mszę św.poniedziałek kl. 0 – 3, wtorek kl. 4 – 6, środamłodzież gimnazjalna i szkół średnich. Wraz z młodym pokoleniem zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli. W wychowaniu, bowiem chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem pisał bł. Jana Paweł II.
  5. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Jabłoni 7. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. W każdą III niedzielę składka na potrzeby parafii. Rozpoczynamy zbierać pieniądze na budowę ogrzewania w naszym kościele. Inwestycję planujemy na przyszły rok. Dziękujemy Róży św. Moniki za ofiarę na kościół.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  7. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie z osobami, które włączyły się w przygotowanie Rekolekcji Ewangelizacyjnych w naszej parafii.
  8. We wtorek o godz. 1900 spotkanie chóru. Serdecznie zachęcamy parafian do włączenia się w to dzieło, które w naszej parafii ma piękną tradycję.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca 28.09. – w tym roku do Łańcuta do Matki Bożej Szkaplerznej.  Zapisy w zakrystii.

10. Dnia 17 września pielgrzymka do Polańczyka do Sanktuarium M.B. Pięknej Miłości na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 1730.

11. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXIII Festiwal im. Adama Didura. Szczegóły na plakatach.

12. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela” Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy min. artykuł pt..” 100 lat Jasnogórskiej Drogi Krzyżowej”.

Intencje:

Msza św. za śp. Rozalię Tkacz int. od sąsiadów 20.09. godz. 1800.
Msza św. za śp. Ryszarda Gaworeckiego int. od sąsiadów 21.09. godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Jan Marusia z ul. Jana Pawła II. Wieczne odpoczywanie

14 września 2013|