XXIV Niedziela Zwykła

11-09-2016r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 1 klatki I i II.
  1. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w naszej parafii msza święta wieczorna tradycyjnie połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  1. Spotkania Formacyjne:

W tym tygodniu zapraszamy młodzież gimnazjalną na obowiązkowe spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek młodzież klas I, we wtorek klasy II a w środę klasy III. Na każde spotkanie młodzież przynosi indeksy. Spotkania formacyjne rozpoczynamy eucharystią o godz. 1800 – rodziców bardzo prosimy o dopilnowanie aby ich dzieci rzetelnie uczestniczyły w przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Chrześcijańskiej Dojrzałości.

We wtorek na godzinę 1630 zapraszamy na spotkanie Ministrantów ze SP oraz Kandydatów i tych, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Natomiast w piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Lektorów z Gimnazjum i Szkół Średnich.

Również w piątek po mszy świętej wieczornej swoje pierwsze spotkanie ma grupa młodzieżowa – zapraszamy młodzież, który już do tej grupy należy oraz tych, którzy chcieliby do tej wspólnoty przystąpić.

W sobotę na godzinę 930 serdecznie zapraszamy dzieci, scholę dziecięcą z BETANII na pierwsze powakacyjne spotkanie. Zaproszenie kierujemy także do tych, którzy po wakacjach chcieliby do tej wspólnoty należeć.

W sobotę (17 września) po mszy wieczornej pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców dzieci klas III – które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

  1. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXVI Festiwal im. Adama Didura. Szczegóły na afiszach. W naszym kościele 18 września wystąpi Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej, zaprezentują Wielką Mszę c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta.
  1. Również 18 września (za tydzień w niedzielę) Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta obchodzi 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 1200 na terenie sanockiego Skansenu a później wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i starszych – zapraszamy.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w artykuł zatytułowany: „Ksiądz bez domu” – wspomnienie o księdzu Władysławie Bukowińskim, który ponad 13 lat swego kapłaństwa spędził w sowieckich łagrach i więzieniach.

Intencje zbiorowe:

+Mieczysław Hanejko – intencja od Akcji Katolickiej
12.09 – 700.

+Zbigniew i +Zofia Bluj – intencja od koleżanek i kolegów z pracy córki Marioli
12.09 – godz. 1800.

+Maria Kafara – od sąsiadów z bloku z ul. Sierakowskiego 9
14.09 – godz. 630.

+Stanisław Jagoda – od mieszkańców z ul. Wiśniowej
15.09 – godz. 630.

+Józef Łabusiewicz – intencja od sąsiadów z ul. Kiczury
15.09 – godz. 1800.

W intencji Róży św. Stanisława Kostki oraz za zmarłych braci z tej Róży
18.09 – godz. 1000.

+Maria Sieradzka – intencja od sąsiadów z klatki
18.09 – godz. 1700.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…							
11 września 2016|