XXII Niedziela Zwykła

01 września 2013 roku; XXII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 1615. Od dzisiaj, niedzielna popołudniowa Msza Święta o godz. 1700.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Młynarskiej numery parzyste. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne.
  3. Przed świątynią Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego prowadzi kwestę na cele statutowe. W następną niedzielę Siostry Zakonne – Sercanki będą prosić o wsparcie materialne dla ich zgromadzenia i pracy duszpasterskiej wśród potrzebującej młodzieży.
  4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 800. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli, aby z Bogiem rozpocząć ten wychowawczy trud.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób zaangażowanych w organizację rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii.
  6. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  7. Pierwszy czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 16oo, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730 – nabożeństwo a po nim Msza św. o godz. 1800.
  8. Pierwszy piątek. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730 – nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św. o godz. 1800. W te dni w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi, od godz. 1600. Potraktujmy tę spowiedź naprawdę szczególnie, jako rozpoczęcie roku szkolnego z Bogiem. Rodziców prosimy o dopilnowanie tej sprawy.
  9. Pierwsza sobota. O godz. 1800 Msza św. a następnie nabożeństwo Fatimskie. Z procesją udamy się na ul. Kiczury. Mieszkańców z ul. Kiczury prosimy o niesienie figury Matki Bożej i jej wystrój. W pierwszą sobotę rozpoczniemy nowy rok formacyjny z grupami i wspólnotami działającymi w naszej parafii. Prosimy o przygotowanie uroczystej liturgii przez przedstawicieli wszystkich wspólnot.

10. Parafialne duszpasterstwo dzieci i młodzieży o pięknej nazwieBetaniaod dzisiaj rozpoczyna swoją działalność. Dzieci zapraszamy na spotkania w sobotę od godz. 1000, natomiast młodzież w piątki po Mszy św. wieczornej. Szczegółowe informacje i zachęta na naszej parafialnej stronie internetowej.

11. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy min. artykuł pt.: ” Jak warszawski powstaniec oddał życie za dwie Niemki”.

Intencje:
Msza św. z Róży św. Weroniki dziękczynna i o zdrowie oraz Boże błog. 4.09. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: śp. Rozalia Tkacz z ul. Sadowej i Krystyna Twarda z ul. Traugutta.  Wieczne odpoczywanie

 

31 sierpnia 2013|