XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2014 roku; 

                   

 1. Dziś nabożeństwo o pokój na świecie o godz. 1815.
 2. Od następnej niedzieli wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 1700, nabożeństwa
  o godz. 1615.
 3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 14 kl. III i IV. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Przed świątynią można złożyć ofiarę dla poszkodowanych w ostatnich kataklizmach z okolic Rzeszowa.
 4. W poniedziałek o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, aby z Bogiem rozpocząć ten ważny czas nauki i formacji sumienia.
 5. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych.
 6. Pierwszy Czwartek – o godz. 1600 dodatkowa Msza św. a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do nabożeństwa pierwszo-czwartkowego
  o godz. 1730. Po nim Msza św. o godz. 1800. W tym dniu zapraszamy do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej.
 7. Pierwszy Piątek – o godz. 1600 dodatkowa Msza św. a następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji do nabożeństwa pierwszopiątkowego o godz. 1730. Po nim Msza św. o godz. 1800.  W tym dniu w sposób szczególny do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy młodzież. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
 8. Pierwsza Sobota – Msza św. o godz. 1900, następnie procesja z Figurą Fatimską ulicami JPII, Sadową, Kiczury. Tam zakończenie procesji. Prosimy przynieść świece.
 9. Od jutra prosimy o codzienne odmawianie różańca przed wieczorną Mszą św. w intencji uproszenia pokoju dla świata i naszej Ojczyzny. W poszczególne dni tygodnia proszone są wspólnoty naszej parafii i prowadzenie tej modlitwy. Verte…

10. Dnia 5 września tj. najbliższy piątek o godz. 1900 w naszej parafii odbędzie się spotkanie autorskie Marzeny Nykiel, autorki książki „Pułapka gender”. Autorka zadała sobie trud zebrania i opisania wyrazistych elementów groźnej kulturowej inwazji zwanej gender. Argumentuje, iż walka toczy się o duszę człowieka, wspólnoty i narodu. Gender to uderzenie w tożsamość człowieka, a co za tym idzie w tożsamość ducha narodu. Spotkanie zamknie forum dyskusyjne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziców i nauczycieli. Dla chętnych będzie możliwość nabycia książki wraz z autografem autorki. Cena książki 30 zł.

11. Dziękujemy w imieniudzieci z ubogich rodzinwszystkim ofiarodawcom przyborów szkolnych w ramach akcji – „Tornister pełen uśmiechów”. Bóg zapłać.

12. W następną niedzielę w czasie każdej Mszy św. będziemy słuchać opowiadań o pracy na misjach naszej parafianki S. Miriam – zd. Alicji Pawłowskiej. Po Mszy św. można będzie złożyć na ręce Siostry ofiarę na misje.

13. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Siedem plag wiszących nad Polską” – o trudnych sprawach Ojczyźnianych wypowiada się nasz Pasterz Ks. Abp Józef Michalik.

Intencje:

 • Msze św. Gregoriańskie za śp. Małgorzatę Beblo od 1.09.2014r.
 • Msze św. Gregoriańskie za śp. Mieczysława (m) Żyglewicz od 1.09.2014r.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp.  …

30 sierpnia 2014|