XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 sierpnia 2014 roku; XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA                     

  1. Przez okres wakacji wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 1900.
  2. Dziś nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic godz. 1815.
  3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 30, nr 21 – 40. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin.
  4. Rozpoczął się sierpieńmiesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. Kartki z przyrzeczeniem abstynencji wyłożone przy drzwiach świątyni.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.
  6. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych.
  7. We środę Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Farnej odpust. Suma odpustowa o godz. 1100, na którą wszystkich nas zaprasza Ks. Dziekan Andrzej Skiba.
  8. Pierwszy czwartek miesiąca.  Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa pierwszo-czwartkowego o godz. 1730.
  9. W sobotę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy.

10. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy artykuł pod tytułem „Prymas samotny, lecz nie osamotniony”. Wspomnienie o prymasie tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim z racji 90 rocznicy jego święceń kapłańskich.

Intencje:

  • Msza św. w int Róży św. Teresy o Boże błog. dla sióstr 9.08. o godz. 630.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: śp. Śp. Stefania Krawiec z ul. Cegielnianej i śp. Anna Florek.  Wieczne odpoczywanie. …

2 sierpnia 2014|