XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2013 roku; XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, po odmówieniu modlitwy w kościele zapraszamy kierowców do swoich pojazdów, do każdego podejdzie kapłan i pokropi wodą święconą. Można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Dziś nabożeństwo ku czci Św. Zygmunta Gorazdowskiego z ucałowaniem relikwii o godz. 1830.
  3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Kwiatowanumery parzyste. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach.
  4. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Można podpisać krucjatę także w intencji osób uzależnionych. Kartki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 nabożeństwo pierwszoczwartkowe i Msza św.
  7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. Po południu spowiedź od godz. 1600. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730 i Msza św. W Piątek możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
  8. Parafian, którzy zgłosili się do diakoni rekolekcyjnej zapraszamy do zakrystii po odbiór pism – próśb o wsparcie rzeczowe i rozpoczęcie posługi przy organizacji rekolekcji ewangelizacyjnych.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca Mszą św. o godz. 1800 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Pójdziemy z procesją ulicami: Kościół, Jana Pawła II, Sadowa, Traugutta, Sierakowskiego, Jana Pawła do kościoła. O przygotowanie figury i jej niesienie proszona jest wspólnota „Odnowa w Duchu Świętym”.

10. W następną niedzielę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. Prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy.

11. W następną niedzielę po różańcu w dolnym kościele spotkanie Rady Duszpasterskiej.

12. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy artykuł Ks. ABP Józefa Michalika pt. Wokół pamięci o zbrodni Wołyńskiej”.

Intencje:

Msze św. Gregoriańskie za śp. Bronisława Ryś od 1 sierpnia.
Msze św. Gregoriańskie za śp. Ryszarda Hnat od 3 sierpnia.
Msze św. Gregoriańskie za śp. Władysława Matuszek od 1 sierpnia.
Msza św. z róży Św. Maksymiliana 4. VIII o godz. 1130.
Msza św. za śp. Jana Kraśniewskiego int. od sąsiadów 31.07. o godz. 630.

27 lipca 2013|