XVII Niedziela Zwykła

24-07-2016r.
  1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów, błogosławieństwo kierowców oraz modlitwa w intencji podróżujących. Ofiary zebrane podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska”.
  1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 1815 – serdecznie zapraszamy.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców Białej Góry – numery domów nieparzyste.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętego Jakuba Apostoła oraz świętego Krzysztofa, zaś we wtorek świętych Joachima i Annę – rodziców NMP – to dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji naszych rodziców oraz ludzi starszych.
  1. W poniedziałek (25 lipca) w naszym kościele o godz. 830 dodatkowa msza święta po której nastąpi wyjazd młodzieży do Krakowa. Na tej eucharystii gościć będziemy także kapłanów i pielgrzymów z Timoru Wschodniego, którzy kończą swój pobyt w Sanoku. Serdecznie zapraszamy równocześnie dziękując tym którzy pod swój dach przyjęli na te kilka dni gości z dalekiej Indonezji.
  1. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 – pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego który przybywa do naszej Ojczyzny oraz młodych ludzi z całego świata. Szczegółowy program papieskiej wizyty oraz program ŚDM – znajduje się m.in. stronie internetowej naszej parafii.
  1. W środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – zapraszamy.
  1. Różaniec w dni powszednie prosimy rozpoczynać o godz. 1730.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – w Tygodniku Niedziela wiele ciekawych artykułów, zachęcamy do lektury polecając artykuł: „Bez żywej wiary Polaków nie może ostać się Polska” – rozmowa z prof. Krzysztofem Ożogiem – o polskim Kościele i o fenomenie polskiego chrześcijaństwa.

Intencje zbiorowe:

W intencji ks. Krzysztofa z okazji imienin
intencja od Rycerstwa Niepokalanej – 25.07 – godz. 1800.

+Jerzy Pater – od uczestników pogrzebu
28.07 oraz 29.07 – godz. 700.

+Władysław Gaweł
od sąsiadów z ul. Cegielnianej z I klatki – 31.07 – godz. 1130.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarła
Alicja Kowalska z ul. Jana Pawła II

polećmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu:
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 23 lipca 2016|