XVII Niedziela Zwykła

26 lipca 2015 roku;

 1. Dzisiaj Nabożeństwo ku czci Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego z ucałowaniem relikwii o godz. 1815. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Joachima i Anny dzień modlitw za rodziców i ludzi starszych.
 2. W związku ze wspomnieniem świętego Krzysztofa dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane do puszek przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 3. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Jana Pawła II 53A, kl. III – IV. Bóg zapłać Róży pw. św. J. Sebastiana Pelczara za ofiarę na malowanie świątyni. W ostatnia niedzielę parafianie złożyli ofiarę w kwocie 9,250 zł. Bóg zapłać. Mamy cichą nadzieje, że w tym tygodniu zakończymy malowanie głównej części kościoła, dlatego serdecznie prosimy o pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 800. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni.
 4. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w czasie, której składamy nasze prośby i podziękowania.
 5. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Prosimy o podjęcie abstynencji.
 6. W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o godz. 1900 następnie procesja Fatimska. Pójdziemy ulicami: Kościół, Jana Pawła II, Sadowa, Traugutta, Sierakowskiego, Jana Pawła II, do kościoła. Przynosimy świece.        
 7. Ministranci rozprowadzają gazety katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Polecamy artykuł: pt. ”Każde wybudzone dziecko jest nagrodą”. Artykuł przedstawia Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo”.

 

Intencje:

 • Msza św. za śp. Dariusza Zajdla int. od Ojca Chrzestnego 30.07. o godz. 1800.
 • Msza św. o zdrowie i Boże błog. dla Sióstr i ich rodzin z Róży Św. Heleny 29.07. o godz. 1800.
 • Msza św. z Róży Św. J. Sebastiana Pelczara 1.08. o godz. 1900.
 • Msza św. za śp. Mariana Zacharskiego int. od sąsiadów z V klatki 2.08. o godz. 1900
 • Msza św. za śp. Stanisława(m) Poliwka int. od Rodziny Ostrowskich 28.07. o godz. 700 i 29.07. o godz. 700.

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła: śp. Józefa Kaleta z ul. Młynarskiej.  Wieczne odpoczywanie….

26 lipca 2015|