XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

10 sierpnia 2014 roku; XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  

                   

  1. Dziś nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1815.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 33 oraz 34 kl. I i II. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin.
  3. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych.
  4. We czwartek od godz. 1700 do Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji.
  5. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu o godz. 400 z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Starej Wsi na uroczystości odpustowe ku czci M.B. Wniebowziętej. Powrót autokarem – 10 zł. Osoby, które chcą posługiwać w czasie drogi jako kierujący ruchem zapraszamy w poniedziałek po Mszy wieczornej na spotkanie do zakrystii. W piątek nie obowiązuje post.
  6. Po raz kolejny chcemy wspomóc dzieci, które za niedługo rozpoczną nowy rok szkolny. Rozpoczynamy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszych szkół Podstawowej i Gimnazjum w ramach akcji „”Tornister pełen uśmiechów”. Ofiarowane przybory prosimy składać w specjalnym koszu przy drzwiach świątyni lub w zakrystii czy kancelarii.
  7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje akcje sprzedaży miodu, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin w diecezji, w zakupie przyborów szkolnych na nowy rok szkolny. Cena słoiczka miodu to 10 zł.
  8. Ogłoszenia społeczne… 1, 2.
  9. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Jak Ojciec Kolbe Polskę ukochał”.

Intencje:

  • Msza św. z Róży Św. Weroniki o Boże błog. i potrzebne łaski 17.08. o godz. 700 .

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła: śp. Iwona Ilnicka z ul. Szafera. Wieczne odpoczywanie. …

9 sierpnia 2014|