Wywiad z Ojcem Jamesem Manjackalem

Ojciec Manjackal urodził się 18 kwietnia 1946 w Cheruvally w Południowych Indiach. Święcenia kapłańskie przyjął, w 1973 jako członek Kongregacji Misjonarzy Św. Franciszka Salezego. Pracował najpierw, jako duszpasterz w Visakhapatnam. Po roku został wykładowcą w seminarium duchownym w Ettumanoor. Twierdzi, że został cudownie uzdrowiony z gruźlicy nerek. Po roku 1976 rozpoczął posługę głoszenia rekolekcji, jako wędrowny kaznodzieja, najpierw w swoim ojczystym języku malajalam, następnie w języku angielskim. W 1989 założył w stanie Kerala centrum Ruchu Odnowy w Duchu Świętym „Charis Bhavan”.

W czasie swej wieloletniej posługi był wielokrotnie więziony w krajach arabskich. Na terenie Indii o. Manjackal wydaje Biblie, broszury, książeczki do nabożeństw i materiały ewangelizacyjne. Podróżując po świecie, m.in. do Polski, głosi rekolekcje, prowadzi lokalne kongresy wiary, odprawia msze święte z modlitwą o uzdrowienie, prowadzi szkoły ewangelizacyjne także dla muzułmanów. Jest również założycielem stowarzyszenia apostolskiego „Charis Marien Maids”, działającego na terenie diecezji Vijayapuram w Kerala w Indiach.

W swym nauczaniu kaznodzieja porusza takie tematy dotyczące życia duchowego, jak: życie w Duchu Świętym, charyzmaty, egzorcyzmy, okultyzm, wizje i sny, istnienie i wpływy szatana, cuda eucharystyczne, sakramenty, małżeństwo chrześcijańskie, grzech, homoseksualizm i pedofilia, onanizm, antykoncepcja, rozwód, przekleństwo, uzdrowienie wewnętrzne, modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne, spoczynek w Duchu Świętym, problemy wczesnego dzieciństwa, zranienia duchowe, New Age. Książki, artykuły i poezja o. Manjackala tłumaczone są na szereg języków obcych, także na język polski.

Wywiad z Ojcem Jamesem Manjackalem

 

21 grudnia 2014|