WITAJCIE WAKCJE

26 czerwca 2015 roku; ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO; „Wakacje to powrót do utraconego raju.. Jak to się dzieje, że przywracają nam tyle siły w tak krótkim czasie? Nasze ciało (…) wymaga nowych bodźców, odświeżenia, różnicy. Czy jednak tylko ten element decyduje o radości wszystkich z nadejścia wakacyjnego czasu?” Wakacje to przede wszystkim wielka zmiana. Zmieniamy otoczenie, codzienne zwyczaje, dotychczasowy rytm i styl życia, poznajemy nowych ludzi i nowe miejsca. Wakacyjny nastrój wpływa wydatnie na to, że bawimy się dobrze.

WITAJCIE WAKCJEWażna jest możliwość bliskiego kontaktu z naturą.

Kontemplacja piękna natury „odświeża” nas duchowo i pozwala naprawdę BYĆ, a nie tylko MIEĆ.

Kiedy podziwiamy górskie widoki lub obserwujemy fale nad brzegiem morza oddajemy się właśnie takiej kontemplacji.

Człowiek potrzebuje odpoczynku dla ciała, ponieważ jego siły i wydolność są ograniczone, ale potrzebuje także odpoczynku dla duszy – od złych emocji, od stresu, obowiązków, nacisków i dla umysłu – od nadmiernego wysiłku intelektualnego. Warunkiem tego jest dobre wykorzystanie czasu. Coś się kończy i coś się zaczyna. Taka jest prawda o tym, czego doświadczamy a co jest tak bardzo nieuchwytne jak właśnie czas. Nieuchwytne, ale ważne.

Pan Jezus uczy nas mądrego wykorzystania czasu.

 • Mówi nam jak jest to bardzo ważne na dziś i na przyszłość. Tego powinniśmy się uczyć nie tylko w szkole. Niech w tym z pomoże wam regularne uczestnictwo w Niedzielnej Eucharystii, o której nie możecie zapomnieć w czasie wakacji, codzienna modlitwa oraz sakrament pokuty.
 • Niech te praktyki wpisują się w czas waszego wakacyjnego wypoczynku.

Kończąc dzisiaj rok szkolny dziękujmy Bogu za wszystko, zarówno za wiedzę, która jest nam przekazywana w szkole, jak i za wiarę, bez której człowiek jest duchową ruiną. Za dobre świadectwa, które są wynikiem waszej pracy oraz za uczciwie zdobywane dobre stopnie, które znajdą się na waszych świadectwach. Z takiej postawy, uczciwej pracy i nauki rodzi się prawdziwa radość. Myślę, że pod tym względem macie czyste sumienia.

 • Błogosławiony, kto się boi Pana, to człowiek, który boi się obrażać Pana Boga grzechami.

W czasie wakacji może być ku temu wiele możliwości, czego winniście się wystrzegać. Wtedy będzie można powiedzieć, że wakacje były naprawdę dobre i udane. Czas weryfikuje nasze postawy. Wakacyjny także.

Życzę wszystkim dobrego, wakacyjnego wypoczynku, regeneracji sił do dalszej nauki i pracy, oraz bezpiecznego powrotu z wakacji. Szczególne podziękowania kierujemy dziś również pod adresem nauczycieli, wychowawców i katechetów, którzy wkładają wiele serca w nauczanie naszych dzieci i przekazywanie im szerokiej wiedzy. I za was chcemy dziś podziękować Bogu!

 • Niech odpocznie ciało i duch. Szczególne błogosławieństwo Boże niech nam towarzyszy w każdy czas wakacyjnego wypoczynku.

Dobrego, wakacyjnego odpoczynku życzył Prałat, ks. Proboszcz Andrzej Szkoła zgromadzonej na Mszy świętej o godz. 8.00 licznie zgromadzonej młodzieży oraz dzieciom uczęszczającym do szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.

Tak, więc starajmy się wykorzystać czas wakacyjnego wypoczynku. Życzymy uczniom a także wybierającym się na wakacyjny wypoczynek udanych i radosnych wakacji.

****************************

****************************

****************************

PRZYJDŹ I ZOBACZSANOCCY FRANCISZKANIE  ZAPRASZAJĄ

FRANCISZKAŃSKIE PROPOZYCJE NA WAKACJE…

Rozpoczynają się wakacje, więc nie mogą się one odbyć bez naszych mega franciszkańskich propozycji na ten czas. Tak jak nie dla idiotów jest pewna sieć sklepów, tak też nie dla frajerów są nasze spotkania. Zapraszamy Ciebie!

 • ODWAŻ SIĘ wyjść ze swej „lepianki” i przestań się lękać.
 • ODWAŻ SIĘ, by być jak JEZUS!
 • ODWAŻ SIĘ zrobić kolejny krok wiary.
 • ODWAŻ SIĘ wyjść jeszcze bardziej do ludzi, którzy nie znają naszego PANA! Wraz z męczennikami z Peru chcemy Ci w tym pomóc… zobacz sam.
 • Come & See! czyli – Przyjdź i zobacz! – Kim jesteśmy? – Jak żyjemy? – Co robimy?

Dla tych, którzy chcą rozeznać swoje życiowe powołanie; którzy chcą potowarzyszyć braciom w ich codziennym życiu.

FRANCISZKANIE SANOCCY ZAPRASZAJĄNaprawdę zapowiada się wspaniały czas. Inicjatywa adresowana jest do młodych mężczyzn, którzy myślą o życiu zakonnym we franciszkańskim klasztorze w kraju bądź zagranicą. „Podczas kilkudniowego spotkania dzielimy czas pomiędzy modlitwę, bycie razem, zwiedzanie Krakowa, wypoczynek, poznanie franciszkańskiego życia, wspólnotę” – referuje O. Piotr.

„…i poszli za NIM!”  to nie jedyna na te wakacje możliwość bliższego przyjrzenia się stylowi życia franciszkanów.

W lipcu, sierpniu i wrześniu bracia proponują wspólne z nimi wędrówki po Tatrach połączone z medytacją Słowa Bożego, Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej k.Przemyśla, piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie prowadzi brat Piotr M. Dąbek – franciszkanin, asystent ds. powołań oraz bracia klerycy.

Wspomniane akcje letnie mają pomóc młodemu człowiekowi rozpoznać swoje powołanie.

Powołanie jest darem Bożym, czyli pochodzi od Boga.

Jeśli jest darem Bożym to powinniśmy się troszczyć, by rozpoznać wolę Bożą.

Musimy wkroczyć na tę drogę: jeśli Bóg chce, nigdy nie wyważając drzwi, kiedy Bóg zechce, jak Bóg zechce.

„Wszystkie drogi Pana są piękne, byle tylko prowadziły do takiego celu: zbawić naszą duszę i doprowadzić wiele innych dusz do nieba, aby oddać chwałę Bogu”. ( Bł. Gianna Beretta Molla )

Szczegóły:

Koszt: ofiara dobrowolna (tzn. płacisz tyle, na ile Cię stać – aby ewentualne koszty i pieniądze Cię nie ograniczały). W opłatę są włączone koszty pobytu, nocleg i wyżywienie. Dojazd prywatnie. 

 • Należy zabrać: Pismo Św., różaniec, notatnik, śpiwór (nie ma konieczności), „coś” od deszczu, obuwie do chodzenia po domu.
 • Spotkanie jest organizowane dla młodzieży męskiej powyżej 17 roku życia,
 • Spotkanie rozpoczynamy w poniedziałek (29.06) wspólną kolacją o godz. 18:00, kończymy w piątek (03.07) po porannej Mszy Świętej i śniadaniu.
 • Co robimy? Dzielimy czas pomiędzy: modlitwę, bycie razem, zwiedzanie Krakowa, wypoczynek, poznanie  
26 czerwca 2015|