Wielkie Święto Młodych w Rio de Janeiro dobiega końca

Niedziela, 28 lipca 2013 roku; Dobiegają końca 28 Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Uczestnicy tego wydarzenia po raz ostatni w ramach ŚDM zgromadzą się na Mszy Świętej i modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

Wielkie Święto Młodych w Rio de Janeiro dobiega końcaMsza św. i modlitwa Anioł Pański na plaży Copacabana rozpocznie się przed godz. 15.00 czasu polskiego. Wieczorem Ojciec Święty spotka się z członkami latynoamerykańskie Rady Biskupiej oraz wolontariuszami 28. ŚDM. Przed północą czasu polskiego rozpocznie się ceremonia pożegnania na lotnisku Galeao.

Dziś dowiemy się również, gdzie odbędą się kolejne 29. Światowe Dni Młodzieży planowane na 2016 rok. Decyzja o wyborze kraju, który zorganizuje kolejne spotkanie z Ojcem Świętym, zostanie ogłoszona na zakończenie 28. ŚDM w Rio de Janeiro około godz. 17.00 czasu polskiego.

Najprawdopodobniej kolejne spotkanie młodych z całego świata odbędzie się w Krakowie.

28 Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro to dla ich uczestników głębokie przeżycie, pełne modlitwy i skupienia. Przeżyciami tymi dzielą się z Radiem Maryja i TV Trwam.

Ojciec Święty w sobotę wieczorem na czuwaniu modlitewnym spotkał się z młodzieżą na plaży Copacabana. Podczas tego spotkania akcentował, że Bóg potrzebuje młodych, dla swego Kościoła.

  • Pan nadal potrzebuje was, młodych, dla swego Kościoła. Także dzisiaj wzywa każdego z was, byście szli za Nim w Jego Kościele i byli misjonarzami – powiedział podczas czuwania papież Franciszek.

W tym kontekście inspirując się nazwą Campus Fidei – czyli „Polem wiary” – na którym pierwotnie miało odbywać się sobotnie nocne czuwanie – Papież przywołał trzy obrazy, które mogą nam pomóc lepiej zrozumieć, co to znaczy być uczniem i misjonarzem: pierwszy obraz – pole jako teren, na którym się sieje; drugi obraz – pole jako miejsce treningu, i trzeci obraz – pole jako plac budowy.

  • Drodzy przyjaciele, nie zapominajcie: jesteście polem wiary! Jesteście atletami Chrystusa! Jesteście budowniczymi piękniejszego Kościoła i lepszego świata powiedział papież na zakończenie czuwania.

Opracowano na podstawie materiału ze strony: www.radiomaryja.pl

28 lipca 2013|