WARTO BYĆ SZLACHETNYM – SZLACHETNA PACZKA

22 listopada 2014 roku; Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki ruszy w najbliższą sobotę. W tym roku na pomoc czeka 35 rodzin z Sanoka i okolic. Lista rodzin zostanie opublikowana na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Aby je znaleźć należy wybrać zakładkę „magazyn Sanok” i wybrać osobę lub rodzinę, której chce się pomóc. Z akcji Szlachetnej Paczki korzystają osoby starsze, samotne, biedne, dotknięte chorobą bądź niepełnosprawnością i rodziny wielodzietne.

SZLACHETNA PACZKANa liście potrzebnych rzeczy nie znajdziemy nowoczesnego sprzętu elektronicznego, drogich kosmetyków czy gier komputerowych. Ludzie najczęściej proszą o jedzenie, ubrania, zimowe buty i środki czystości. To niesamowite ile radości mogą dać tak zwyczajne rzeczy.

Większości z nas jedząc rano śniadanie nawet przez myśl nie przejdzie, że obok nas są ludzie, którym brakuje jedzenia czy środków czystości. Widząc radość obdarowanych ludzi nie sposób nie uronić łzy.

  • PACZKA oprócz tego, że niesie realną, konkretną pomoc sprawia, że człowiek staje się lepszy.
  • W tym roku Sanok po raz czwarty dołączy do wspomnianej akcji.
  • Ludzie przekonują się do akcji i widzą, że pomoc trafia tam, gdzie powinna.

Dzięki zaangażowaniu ponad tysiąca darczyńców pomoc trafiła do ponad 40 najbardziej potrzebujących rodzin z Sanoka i okolic. Ufundowali dary na łączną kwotę około 50 tys. zł. Te liczby motywują i dają siłę do dalszej pracy i po raz kolejny potwierdzają, że warto pomagać! To już 14 rok, kiedy wolontariusze z całej Polski dotrą do najbardziej potrzebujących.

  • SZLACHETNA PACZKA, to ogólnopolski projekt pomocy biednym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany od 2001 roku z inicjatywy ks. Jacka Wiosny Stryczka.
  • Paczka łączy tysiące osób: wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz ubogie rodziny.

Głównym założeniem projektu jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była skuteczna i sensowna oraz odpowiadała na konkretne potrzeby. – Paczka to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim impuls i siła do działania, przezwyciężania beznadziejności życia codziennego i sygnał, że rodziny nie są same – wyjaśnia Justyna Wojciechowska, liderka rejonu Sanok – Południe.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

22 listopada 2014|