W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA WITAMY WAKCJE

28 czerwca 2014 roku; „Wakacje to powrót do utraconego raju. Jak to się dzieje, że przywracają nam tyle siły w tak krótkim czasie? Nasze ciało (…) wymaga nowych bodźców, odświeżenia, różnicy. Czy jednak tylko ten element decyduje o radości wszystkich z nadejścia wakacyjnego czasu?” Wakacje to przede wszystkim wielka zmiana. Zmieniamy otoczenie, codzienne zwyczaje, dotychczasowy rytm i styl   życia, poznajemy nowych ludzi i nowe miejsca. Wakacyjny nastrój wpływa wydatnie na to, że bawimy się dobrze. Ważna jest możliwość bliskiego kontaktu z naturą.

W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA WITAMY WAKCJEKontemplacja piękna naturyodświeżanas duchowo i pozwala naprawdę BYĆ, a nie tylko MIEĆ. Kiedy podziwiamy górskie widoki lub obserwujemy fale nad brzegiem morza oddajemy się właśnie takiej kontemplacji.

Człowiek potrzebuje odpoczynku dla ciała, ponieważ jego siły i wydolność są ograniczone, ale potrzebuje także odpoczynku dla duszy – od złych emocji, od stresu, obowiązków, nacisków i dla umysłu – od nadmiernego wysiłku intelektualnego. Warunkiem tego jest dobre wykorzystanie czasu. Coś się kończy i coś się zaczyna. Taka jest prawda o tym, czego doświadczamy a co jest tak bardzo nieuchwytne jak właśnie czas. Nieuchwytne, ale ważne.

  • Pan Jezus uczy nas mądrego wykorzystania czasu. Mówi nam jak jest to bardzo ważne na dziś i na przyszłość. Tego powinniśmy się uczyć nie tylko w szkole.

Niech w tym z pomoże wam regularne uczestnictwo w Niedzielnej Eucharystii, o której nie możecie zapomnieć w czasie wakacji. Kończąc dzisiaj rok szkolny dziękujmy Bogu za wszystko, zarówno za wiedzę, która jest nam przekazywana w szkole, jak i za wiarę, bez której człowiek jest duchową ruiną.

Błogosławiony, kto się boi Pana. Człowiek, który boi się obrażać grzechami Boga wyjaśniał O. Grzegorz. W czasie wakacji może być ku temu wiele możliwości, czego winniście się wystrzegać. Wtedy będzie można powiedzieć, że wakacje były naprawdę dobre i udane.

  • Czas weryfikuje nasze postawy.
  • Wakacyjny także.

Życzę wszystkim dobrego, wakacyjnego wypoczynku, regeneracji sił do dalszej nauki i pracy, oraz bezpiecznego powrotu z wakacji.

  • Szczególne podziękowania kierujemy na zakończenie roku szkolnego pod adresem nauczycieli, wychowawców i katechetów, którzy wkładają wiele serca w nauczanie naszych dzieci i przekazywanie im szerokiej wiedzy. I za was chcemy dziś podziękować Bogu!

I na koniec jeszcze jedno, co roku powtarzane życzenie. Wyjeżdżając na wakacje, zapomnijcie o pracy, ale nie zapominajcie o Bogu.  Tak, więc starajmy się wykorzystać czas wakacyjnego wypoczynku.

  • Niech odpocznie ciało i duch.

Takiego dobrego wakacyjnego odpoczynku życzą nasi duszpasterze całej młodzieży i dzieciom uczęszczającym do szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Tak, więc starajmy się wykorzystać czas wakacyjnego wypoczynku. Niech odpocznie ciało i duch. Jako że obecny numer naszego parafialnego tygodnika jest ostatnim przed wakacjami takiego udanego wypoczynku życzymy uczniom a także wybierającym się na wakacyjny wypoczynek parafianom oraz sympatykom.

Udanych i radosnych wakacji.

28 czerwca 2014|